Oprava sklepních prostor - dílna zdivo

Od: Datum: 23.06.14 07:45 odpovědí: 15 změna: 25.06.14 10:04

Zdravím vás, zajímalo by mě, jak byte opravili zdivo ve sklepě. Venkovní izolace zatím nepřichází v úvahu, ale i tak si myslím, že by šlo to zevnitř aspon trochu opravit, aby se to dalo používat jako běžná domácí dílna. Jaký byste volili postup? Díky za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.06.14 08:36

Dobrý den, oklepat co nedrží, lehce vyspárovat a nahodit sanační omítkou. Vodu sice nezadrží a potáhne ji, ale neopadá. Zdravím!

doplněno 24.06.14 08:42:

habr - to se ptáte nebo si odpovídáte? Záleží na tom, kolik do toho chcete investovat a jak to má esteticky vypadat. Cetris tam dát můžete (po oklepání omítky), ale na podložky, aby to mohlo dýchat - dole mezera a nahoře. Tu zeď neuzavírejte, aby mohla vlhkost větrat.

doplněno 24.06.14 09:03:

habr - já bych si udělal rovinu nad nejvyšším bodem vlhké omítky a vše pod ní oklepal a očistil (tedy až k podlaze). Ty desky pouze k zakrytí této části, mezera asi 1 cm (prý jsou na podložky vhodné uzávěry od PET lahví), dole u podlahy ponechat mezeru a nahoře také. Potom to všechno vymalovat vápnem. Kolem toho radiátoru bych udělal výřez.

doplněno 24.06.14 15:22:

alesn případně habr - ta Vaše realizace je poměrně podobná mému návrhu, tak to tak udělejte.

Ta "fuka" od zdi nemusí být tak velká - jde jen o proudění vzduchu, tak si nezmenšujte prostor.

Ohodnoceno: 1x

Od: paw®
Datum: 23.06.14 09:02

Jj, nebo oklepat, icistit a natrit jenom vapnem.

Ohodnoceno: 0x

Od: habr
Datum: 24.06.14 08:50

Mno to mě spíš napadlo, ale nevim jestli je to realizovatelné ...

Myslel jsem dát cetris jen na ta okopana místa, tu omítku nahoře co drží ponechat...

A nebo osb desky v cele vyšce třeba 4 cm od zdi na nějaké podložky to by šlo třeba?

Datum: 23.06.14 09:14

Poměrně spolehlivá, ale taky poměrně (velmi) drahá je chemická injektáž. Pokud je místnost na úrovni terénu, stačí v jedné spáře mezi cihlami těsně nad podlahou, ale jestli je pod ůrovní terénu, musí se provést v celé ploše od podlahy až po venkovní terén. Nedoporučuju dělat svépomocí, vypadá to jednoduše, ale jednoduché to není (vlastní zkušenost).

Datum: 24.06.14 13:01

magdone, "Poměrně spolehlivá"...

v odborné literatuře jsme se dočetl, že účinnost chemie je od 20 do 80%, dle kvality práce a kality chemie.

Michal Balík

Od: habr
Datum: 24.06.14 08:36

A co třeba to obložit nějakýma deskama? Cetris nebo osb nebo neco takovýho...

Datum: 24.06.14 13:03

Kdyby kolega Ben nic nenapsal, musel ybch to napsat já. Tím souhlasím s postupem kolegy Bena.

Datum: 24.06.14 13:08

Oklepat na cihlu, vyškrábat spáry a nechat dýchat. Pokud není možnost odizolování zvenku.

Pokud tam natáhnete jakoukoli omítku (i sanační.!) tak Vám za pár let spadne.

Datum: 24.06.14 14:47

kedar, co to je pár let, páč mě sanačka drží již 15 let bez problému...

Od: alesn
Datum: 24.06.14 14:43

Přátelé, tak jsem okpoal co šlo asi do výšky jednoho metru, pak už to drží.

Radiátor je odmontovaný a nevím jestli tam tenhle budu dávat zpátky...

Napadlo mi udelat ve spodní části obložení OSB deskami asi do výšky 1,2 m ve vzdálenosti několik cm od zdi. Ze shora bych připevnil nějakou mřížku, aby to mohlo větrat a nepadal tam nějaký vetší bordel. Desky by nebyly na podlaze, ale kousek výš asi na nějakých špalíčcích.

Neopadanou omítku v horní části bych lehce vyspravil štukem a přetřel vápnem nebo barvou...

Myslíte, že by to takhle šlo?

Datum: 24.06.14 21:21

A ošetřili byste něčím ty cihly a kameny než se to překryje?

Datum: 24.06.14 21:22

zbytečná práce, nic nedělat..

Datum: 24.06.14 21:48

A na obklad radeji OSB nebo sádrokarton? Cenově to vychází celkem podobně...

Datum: 25.06.14 08:25

Cenově je lepší SDK, na vlhkost je lepší cetris..

Klidně můžetepoužít SDK bílý, ze zadu ho natřete sokratem a taky bude sloužit. je to jen dílna...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.06.14 10:04

Já sem na to koukal a když sem to okopal, tak to nevypadá zas tak vlhce to kamení...

ono co sem tak slyšel tak tahle omítka tam klidně mohla být cca 50 let a zub času na té spodní části asi taky zapůsobil ...

Takže ta zeď zas tak vlhká (oproti tomu, jak to původně vypadalo) asi nebude :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.