Kde začít?

Od: Datum: 23.06.14 00:03 odpovědí: 4 změna: 23.06.14 16:24

Dobrý den všem,

jdu si k Vám pro radu, protože nemám tušení. S manželem jsme koupili malý domek po starší paní a je potřeba všechno předělat. Nevíme kde začít? Je potřeba udělat nová elektrika, zbourat příčku (to už máme) a postavit jí o kousek dál, všude udělat nové podlahy, znovu postavit vybourané schody, nebyla tam ani koupelna a ani wc takže i to se musí udělat. Ale kde tedy začít? Máme nejdřív udělat příčku a pak podlahy nebo naopak? nebo nejdřív ty schody? Kdy dělat elektriku? Po nebo před podlahama? Chceme si to více-méně udělat sami, ale nevíme kde začít. Poradí mi tady někdo prosím?

Předem děkuji za Vaše odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mire
Datum: 23.06.14 00:33

1. Střecha

2. Základy a jejich izolace

3. Příčky a schodiště

4. Rozvody vody, odpady a elektrorozvody

5. Obklady a podlahy

Jednotlivé fáze se můžou různě prolínat, hlavně si dejte záležet na kvalitních izolacich, k tem už se většinou nedá vrátit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.14 00:38

Zdravím . Dle mého názoru vám na to tady nikdo nemůže kompetentně odpovědět. To by se muselo vidět přímo na místě . Dám vám příklad . Píšete postavit příčku o kousek dál. Pokud bude ze sádrokartonu , tak napřed podlahu. Pokud bude nějaká vetší z cihel , tak by pod ni např. chtělo nějaký menší základ a podlahu by bylo lepší až potom. Pokud máte podlahu přerušenou příčkou , tak např. nepřenáší tolik hluk a pod. Schody - železobeton a nebo lehké dřevěné?V tom je také obrovský rozdíl. Ale tak aspoň trošku vám to nastíním ve skutečnosti to ale může být vše jinak. .Pokud se jedná o starý RD . Vykopat podlahy asi 60 cm do hloubky . podříznout stěny a udělat hydroizolaci. Natáhnout odpady , Navést odval, udělat podkladní beton , dodělat izolaci , postavit příčky ,dodělat odpady, vodu , elektriku ,topení ,omítky, položit na zem izolaci a zabetonovat ( anhidrit)podlahy Osobně , když s tim nemáte zkušenosti bych vám doporučoval najít si v místě nějakého šikovného řemeslníka , který by vám za nějakou korunu tu stavbu vedl. Z praxe vám ale řeknu , že najít někoho takového šikovného je to nejtežší na celé stavbě.

ještě bych vám doporučil se trochu více zaměřit na hydroizolaci a pokud jste si udělali nějaký finanční rozpočet , tak k němu v klidu přidejte tak 200 tis. Časem pochopíte.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.06.14 12:45

Ahoj. Když se tu vyjadřuje kolega instalater, není k tomu skoro co dodat. Jen bych doplnil maličkost. Rozvody el.vedení je vhodné dělat až nakonec, po rozvodech vody, odpadů a topení. S dráty a kabely, se dá lépe vyhýbat věcem ve zdi, než s trubkama. Bourači většinou neberou moc ohled na už provedený rozvody a zvláště, když nejsou ve zdech už vidět a viditelné krabice jim moc nenapoví. Jistě, takhle si navzájem škodí profese většinou na větších stavbách. Tak si sami moc neškoďte a ať vám to jde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.14 16:24
avatar

Záleží na tom, jak rychle potřebujete začít bydlet. Se obávám, že se pouštíte do něčeho, co sami vlastními silami do zimy nestihnete.

Já bych radil, začněte hezky česky z gruntu, čili od základu. Domek nesmí vlhnout od země.

Až bude jisté že domek nezačne vlhnout od země, upravte a zazděte kanalizační a odpadní trubky.

Až budete mít odpadní trubky, udělejte vnitřní prostory, podlahy, příčky, schody, otvory pro dveře atd.

Až budete mít podlahy, příčky, schody a otvory pro dveře, udělejte na hotovo koupelnu a záchod.

Tím je hlavní práce skončená, zbytek už jsou jen dodělávky.

Střechu si ponechejte na příští rok.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.