Čim připevnit polystyren-zatelepení

Od: Datum: 22.06.14 21:01 odpovědí: 3 změna: 23.06.14 12:17

Budu zateplovat domek,kde výška od terénu po štít je asi 12m a půdorys domu je 10x10m.Klasický tvar domku ze šikmou střechou.

Hodně se různí názory na upevnění polystyrenu při zateplení fasád.Někteří doporučují lepit lepidlem+hmoždinky nebo lepit bez hmoždinek.Jiní zase lepit na pěnu s hmoždinkou nebo bez.Co je podle vás lepší a čím se vlastně řidit,aby se dobře zvolila technologie.Díky všem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.14 21:06

Všechny možnosti jsou správné! zda-li hmoždinky většinou záleží na počasí,respektive na umístění zateplovaného objektu,jeho výšce atdV dobách,kdy byla norma kotvit dvěma způsoby (lepidlo+PTH) jsem zateploval strop průjezdu a brácha něchtěl utrácet ještě za hmoždinky,ani se nedávala stěrka, a drží dodnes,je to asi 16 roků!(lepidlem na palach-rákos, jádro a štuk!)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.06.14 10:19

oko, předpis ETICS a ETAG004, řeší zateplení a kotvení izolantů.

Vždy je tam napsáno, že použití (zdali ano či ne), druh, počet a délku řeší projektová dokumentace zateplení příslušního objektu.

Vy ale asi nebudete mít projekt, osobně jsem proti kotvění, to raději přidám o 5% víle lepidla či pěny a bez kotvení.

eště jsem neviděl oloupaný baráček, pokud byl nalepen izolant správně.

Na buchty lepeno ( a mizerná práce) často opadává..

doplněno 23.06.14 18:07:

oko,

postavme dotaz obráceně, proč kotvit?

viz obrázek a bod číslo 1.

Proč kotvit, když se nemusí.

Na každém školení o zateplování vedu polemiku se školiteli, často soudními znalci, proč kotvit EPS. Začínám tím, že modeluji případ se stěnou, o výšce 2,3metrů, půdorys 10x10 metrů. Přesah střechy 100cm...

Pak přidávám po půl metru výšky, kdy by již kotvili. Shodneme se, že oni neznají případy kvalitní práce a opadaný polyš. Na fotkách z řešení případů se vždy objevují vysoké budovy a vždy několik závad, které zhotovitel podcenil. I oloupaný barák s hmoždinkami. Hodně lidí se domnívá, že hmoždinka je na střihovou sílu, aby izolant nesjel dolů. Ale on je na tahovou sílu, sání větru. nikoliv váhu izolantu..

pro usměv...si vyberte

Ohodnoceno: 0x

Od: oko
Datum: 23.06.14 12:17

milancukrar

Ano projektovou dokumentaci mít nebudu,ale zajímalo by mě z jakých důvodů jste proti kotvení?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.