Popílek v maltě

Od: Datum: 21.06.14 21:58 odpovědí: 16 změna: 24.06.14 14:09

Koupil jsem si zdící maltu Weber a teprve po přečtení bezpečnostního listu zjistil, že je v ní od výrobce i popílek. Nikdy by mě nenapadlo, že to dají z ekonomických důvodů i do malty. Můžete mi poradit jinou zdící maltu v níž se nebude nacházet takový odpad? Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.14 22:51

Tedy nevím, nejsem zrovna stavař, ale když Vás rozhodí to, že ve zdící maltě je malý podíl popílku, tak bych vám doporučil snad jedině vyhasit vápno, koupit písek, cement a míchačku...

Chápu, že před lety byl problém v tom, že tvárnice vyráběné z popílku byly nad limitem radioaktivity, ale to je trošku jiná situace, když je z popílku vyroben zdící materiál, ale když si spočítáte podíl popílku v maltě a podíl zdící malty na objemu zdiva, tak by to musel být popílek z Černobylu, aby se to nějak projevilo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.06.14 22:57

Promon *palec*

Popílek je dnes běžná přísada cementu,tím i maltových směsí! pkd vadí ,tak si kupte,vyhaste vápno a kupte písek,ale nevím co použijte místo cementu nebo místo hydraulického vápna!

Od: davidn
Datum: 21.06.14 23:38

Nemáte úplně pravdu - v některých cementech to je, v některých nikoliv. Např. pro stavbu mostu, který stojí venku bych si uměl představit i ten s popílkem, ale pro využití v interiéru je mi to proti srsti.

Datum: 21.06.14 23:26

A jak tak jistě víte, že je to jiná situace?! Kvůli zisku se i dnes dělá nábytek z dřevotřísky v níž je formaldehyd, přitom je známo a potvrzeno, že je škodlivý. Kdo chce, ať si to koupí, kdo chce ať si připlatí za masiv bez formaldehydu. Zcela jistě existuje malta bez popílku. Nevidím nejmenší důvod proč bych si měl barák plnit odpadem z elektráren.

Datum: 22.06.14 14:12

Kvůli zisku se i dnes dělá nábytek z dřevotřísky v níž je formaldehyd,

To je pro mě zajímavá informace - v nábytkařině se pohybuji už hodně dlouho a přesto nevím, kde bych dnes sehnal DTD s formaldehydovým lepidlem! To i prodejci totálních shit nábytků jako je Ikea, Jysk a pod mají na formaldehyd atesty.

Tak prozraďte, evidentně máte lepší info - kdo dnes prodává DTD desky s formaldehydem, potažmo výrobky z nich? To mě fakt interesuje !

Datum: 23.06.14 21:49

Překvapuje mě, když se pohybujete v nábytkařině, že nevíte, že formaldehyd je i v ní i v dnešní době hojně používán. "Atesty" ověřují pouze to, zda emise formaldehydu splňují normu. Nicméně vzhledem k tomu, že jsem si zakoupil nábytek a po jeho smontování se divil jak příšerně zapáchá byt, pocítil bolest hlavy jsem jej vrátil a na normy nevěřím. Dřevotřísku od té doby nechci ani vidět. Bohužel je obrovský problém se tomu vyhnout - formaldehyd je i v plovoucích podlahách, dveřích a zárubních. Jeden obchodník s designovými dveřmi německého výrobce se zachoval alespoň solidně a předložil potvrzení z Výzkumného ústavu dřevařského - byl jsem zklamán, neboť i v dveřích za 5.400 Kč formaldehyd změřili. Potvrdili pouze, že hodnota je v mezích maximální povolené hodnoty.

Datum: 21.06.14 23:27

I v cementu je použita vysokopecní struska,která má k elektrárenskému popílku dost blízko.I ten je dnes už bezpečný,uran už neobsahuje ani používané energetické hnědé uhlí,když některé doly ho v malém množství obsahovaly,tedy uhlí.Dnešní normy toto nedovolují.Popílek může mít i kvalitativní plus pro zdící účely.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.06.14 23:45

Ani vy nemáte pravdu. Struska se dává do směsných cementů typu III a V.

Datum: 22.06.14 00:15

davidn- nezlobte se , ale když máte takový přehled kam se dává a nedává určitý materiál , tak proč se nás ptáte na radu v které maltě se nenachází popílek.

Budete si muset zvyknout na to , že v dnešní době se tomuto ,,bordelu" prostě neubráníte. Ať je to ve spotřebním zboží , nebo v jídle. Je to prostě všude. Ve vzduchu i ve vodě.

Ohodnoceno: 2x

Od: pcmani*
Datum: 22.06.14 02:15

a není to náhodou sanační malta?

Datum: 24.06.14 07:42

Domníval jsem se však, že než prostudovávat bezpečnostní listy všech výrobců, bude jednodušší se zeptat. Nebudu si muset zvyknout na nic, neboť nepatřím k těm, které doma chodí po laminátové podlaze plné formaldehydu a nebo PVC, stejně tak nebudu kupovat maltu s popílkem. Přenechám to jiným, kterým je to jedno. A těch je bohužel většina, což vede výrobce přesně k tomu, aby různé svinstvo a odpad využívali ještě víc. Naštěstí ale přibývá i těch, kteří se o složení ať už čehokoliv také zajímají.

Od: janm
Datum: 24.06.14 09:14

Tak potom je tu možnost hliněných malt a omítek, pokud to "technologie" stavby či opravy dovolí, mělo by to být 100% eko, bližší informace najdete na netu

Datum: 24.06.14 14:09

popílek vzniká při spalování uhlí, kde je teplota okolo cca 900 i víc st. Kolik myslíte že při této teplotě v materiálu zůstane "svinstva" . . . . nejhorší v životě je smrt z vyděšení. to nebrte jako útok, to bych nerad, ale jako nadsázku. Silnice jsou mnohonásobně nebezpečnější než toto a bojíte se po nich jezdit . . . . ani ne co?

Datum: 22.06.14 11:22

To ano,ale ta se podílí na chemizmu tuhnutí betonu.Popílek ve zdící maltě vcelku nahradí drahý písek,mezi cihlami vzhledově nevadí.Samozřejmě nelze použít na štuk.

JABRAKA

Od: rv
Datum: 22.06.14 06:17

Zdil bych to PUR pěnou. Tam popílek nebude.

Datum: 24.06.14 12:53

popílek má celkem dobré vlastnosti pro použití ve stavebnictví a zdění by to nemělo vadit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.