Zapojení bojleru - cena instalace

Od: Datum: 21.06.14 20:58 odpovědí: 13 změna: 22.06.14 12:26
Dobrý den.
Přátelé, kolik by mě mohlo stát zapojení bojleru? Jde mě pouze o kabeláž. Bojler je 150 litrů Tatramat. Vzdálenost od jističe zhruba pět metrů. Nepotřebuji doklad. Moc děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.14 21:13

metr cyky stojí +-25 jistič 100 zásuvka 100 zapojení půl hoďky práce záleží jak "laciného" máte elektrikáře

Ohodnoceno: 1x

Od: kladivkoc
Datum: 21.06.14 21:24
Vlastně ani žádného elektrikáře nemám. Ale pokud je to tak, mohl bych se do pár stovek vejít. Děkuji
Od: pcmani*
Datum: 21.06.14 21:44

bojler musí být zapojený na vypínač ten stojí cca 300 od jističe po vypínač se jede cyky kabelem a od vypínače do bojleru tam musí být pletený kabel do husího krku

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.06.14 21:50

To slyším prvně že by před bojlerem musel být vypínač a pletený kabel...

můžete napsat odkud čerpáte?

Datum: 21.06.14 21:53

co je to pletený kabel?

k čemu tam musí být krk?

Datum: 21.06.14 21:23

jestli jste z JMK tak vám to zapojím za pár korun

Od: kladivko
Datum: 21.06.14 21:27
Prosím vás zapojení bojleru bude kousíček od Slaného.
Datum: 21.06.14 22:01

Na co vypínač,jde přes jistič,pletený kabel asi CYSY? Někdo to má i do zásuvky na noční proud.

Datum: 21.06.14 22:35
Ten bojler bude potřeba zapojit na noční proud, respektive tak, abych mohl hřát vodu když mi jede nízký tarif.
Datum: 22.06.14 00:15

Jsou různé možnosti zapojení. Pokud má bojler možnost připojení spínací nuly (HDO) a ta je vyvedena z rozvděče, tak kabel, krabice je za 150,- a práce 150,-. Pokud není možnost připojení nuly, tak potřebujete ještě stykač a jistič 2A pro jištění cívky. K ceně si pak ještě připočtěte cenu dopravy. Pokud je to ze Slaného, tak mohu dát typ na kolegu, ale pouze ve zprávě.

Od: pcmani*
Datum: 22.06.14 02:19

čerpám od revizáka taky jsem to měl do zásuvky a potřeboval jsem revizi a bylo mi řečeno že my ji nedá že ten bojler musí být zapojený tak jak jsem to popsal

Datum: 22.06.14 12:26

Je to opravdu případ od případu. Norma stanoví, že sporák, kotel, bojler atd. musí mít svůj vlastní vypínací prvek. V současné elektroinstalaci je tímto vypínacím prvkem jistič na který nemí být přpojeno nic jiného. Někteří revizáci mají výklad tohoto pojmu vypínací prvek= vypínač. S tímto já a mnoho dalších kolegů nesouhlasí.

Datum: 22.06.14 06:32
Dobrý den. Pokud bych mohl poprosit, kontakt na mě je email a to cryon@seznam.cz děkuji. Bojler potřebuji zapojit na HDO to na baráku zřízené je.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.