Zateplení vodorovné, nepochozí půdy

Od: Datum: 07.07.14 10:41 odpovědí: 4 změna: 08.07.14 17:26

Dobrý den,

plánuji zateplení půdy v rodinném domě (něco jako šumperák). Dům je asi 25 let starý a strop, který bych chtěl z vrchu zateplit je tvořen z hurdisek. Střecha je plechová. Spád střechy je vytvořen tak, že půda je v nejvyšším místě vysoká asi 120 cm a v nejnižším asi 30 cm, což je celkem málo na to, že střecha je dlouhá 15 m. Střecha je vybavena sklopem. Půda musí být pochozí (poplazící ), jen, když lezu k satelitu, anténě, internetu atd, což je asi 1x za rok.

Po prostudování diskuzí na několika serverech jsem na vážkách ještě více než dřív.

Použítí rolí typu Isover mám strach, že nedovedu po celé střeše rozlořit. Jestli to tam nějak potáhnout a použít třeba hrábě atd. prostě žádnej hit. Foukaná izolace by šla, ale srovnání firem, co to dělají a výsledního tepelného odporu taky dost dobře nejde, protože něco deklarují a něco je pravda. Nejlepší by si to bylo udělat sám. Napadl mne dalé drcený polystyrén, dokázal bych to tam nasypat foukačem na listí, hráběha a dalšíma forichtungama sám, co vy na to?

Jak by bylo nejlepší udělat odvětrání té střechy? Teď tam jsou totiž na 10 místech průduchy tak z rour 100 mm, jsou ale u stropu, takže bych je tím zacpal. Díky za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.14 12:31

Polystyren to bude rej pro myši

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.14 12:49

Naopak, drcený polystyren je neustále sypký a není možné v něm budovat hnízda ani chodby. Narozdíl od všech ostatních izolací. Takže pro myši a jinou havěť není zajímavý.

Jinak co se týče použití polystyrenové drtě, tak jí můžu doporučit. Máme zaizolovanou podlahu nepochozí půdy vrstvou cca 50cm a spokojenost.

doplněno 08.07.14 14:38:

1) potřeboval jsem ho otestovat kvůli budoucímu použití na novostavbě:)

2) předtím na půdě byla 15cm vrstva nějaké skelné vata a to co zní kuny a spol vyrobily nebylo vůbec hezké natož funkční. To u drtě nehrozí.

3) a nejpádnější důvod byl že jsem ho měl zadarmo :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: derosa
Datum: 08.07.14 14:08

díky za info, díval jsem se na info o tom polystyrenu a ta lambda se dost liší...proč ses rozhodl právě pro ten drcenej? cenově to vyjde stejně, jako Isover domo...jen ta pokládka je podstatně lepší)

Datum: 08.07.14 17:26
avatar

derosa, bez podrobných fotek nelze radit, jak uložit vatu.. vždyť nemusí být skelná.

použít třeba hrábě atd. prostě žádnej hit. Ale jde to, když se chce...

foukaná i drcený polyš ma určitě horší lambdu.. Co do místa kam se nedosanete dát drcený polyš 40cm, a kam to jde dát vatu.

Odvětráná, to je opět dle rozměru prostoru. Stačilo by do čelních štítových zdí dát mřížky.

Šikmina 30-120 cm určitě lze svépomocí zateplit vatou...jaká je vzdálenost mezi prostorem 30cm a 120 cm?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.