Eurookna zkušenosti a doporučení

Od: Datum: 19.06.14 12:19 odpovědí: 27 změna: 30.08.14 22:03

Hezký den, prosím o radu. Chceme si pořídit kvalitní česká eurookna, zajímají mě vaše zkušenosti s nimi a jejich výrobci.

Cena, kvalita, montáž, jednání, na co si dát pozor atd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jwni
Datum: 19.06.14 12:37

Abych řekl pravdu, raději bych volil plast. Pokud to nemáte v nějakém stylovém domě, pak mi ten plast přijde praktičtější a konconců levnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.14 14:31

Asi tak, zatím jsem neviděl eurookno aby po 10letech bylo bez závad.

Zato znám spousty plastových oken které jsou stále jako nové.

Nehledě na to, že když se udělá plast v dřevěném dekoru, tak ani nepoznáte že je to plast.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pstr
Datum: 20.06.14 11:44

No, tak to je docela nesmysl. Plastová okna jsou slušná a levná náhražka, ale problémy s plísní, blednutím (často u oken z recyklátu, o čemž ani nemusíte vědět) a případným problémem při prasknutí za to nestojí. Navíc na chalupu jsem dával okna s dekorem dřeva a ten rozdíl je dost viditelný, tedy alespoň zblízka (jistě, že z 10 metrů to poznáte snad jen podle konstrukce). Mám zkušenosti s obojím a plast bych už nevolil, dřevěná vypadají lépe (zpracování spojů apod.) a po letech jsem s nimi žádné problémy neměl..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.14 12:03

Tak to se rád nechám poučit jak takové plastové okno plesniví...

Netvrdím že všechna eurookna jsou špatná, jen že jsem zatím neviděl žádné kterému by po 10ti letech nic nebylo...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ptrs
Datum: 20.06.14 12:11

Psal někdo, že plesniví okno? Nedostatečná prodyšnost dříve či později vede ke vzniku plísní v okolí rámů, především v kombinaci se zateplením.

Najděte si něco o této problematice...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.14 12:36

Takže u euro okna toto snad není?

Jakékoli kvalitní těsné okno (ať plastové, nebo euro) nemůže za to že doma nevětráte...

Píšete nesmysly.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ptrs
Datum: 20.06.14 13:21

Nevíte, o čem píšete. Jako chemik mám docela blízko nejen k tomuto tématu. Chcete tvrdit, že plast a dřevo jsou totožné materiály? Že spoj dřeva je stejně těsný jako svár plastového okna? atd... Doporočuji nastudovat si a přečíst, proč je kondenzace u plastových oken mnohem problematičtější než u oken dřevěných..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.14 13:31
avatar

ptrs,

prosím, poučte mne ve směru ", proč je kondenzace u plastových oken mnohem problematičtější než u oken dřevěných.."

Děkuji a hezký víkend..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: remi
Datum: 24.07.14 18:59

U eurooken je hlavní vybrat dobrého výrobce, který je schopen dodržet výrobní postupy. Například od doby co EU nařídila používat vodou ředitelné barvy, je nutné udělat povrchovou úpravu mnohem kvalitněji než dříve, aby okno vydrželo povetrnostní vlivy a po pár letech se nezačalo loupat. Renomovaní výrobci jsou schopni tyto postupy dodržet, u nějakých menších výrobců, kteří vyrábí okna "na koleni" o tom pochybuji. Já jsem si vybral Vekru, okna jsou velmi kvalitní, důležitá je i montáž, která může i kvalitní okna dehonestovat, s montáží jsem byl také spokojen. Dále je nutné se o okna starat, já údržbu nepodceňuji a okna vypadají stále výborně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.14 19:11
avatar

Kdyže to EU nařídila používat vodou ředitelný barvy?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: geox®
Datum: 25.07.14 11:50

Tak o tomto už jsem také slyšel, že automobilky smí používat ve výrobě jen vodou ředitelné barvy laky (a že proto i nová auta dříve rezaví). A docela bych tomu věřil. Vím určitě že EU zakázala bezolovnatou pájku a nese to také komplikace a sníženou trvanlivost spojů (zde má automobil, průmysl ještě výjimku).

Takhle to dopadá když rozhodují úředníci kdesi nahoře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.14 19:37
avatar

To já už toho slyšel co EU zakázala a nebo naopak nařídila. A skoro všechno byly něčí výmysly a EU v tom byla nevinně. Tím ovšem vůbec nechci říci, že EU má na hlavě svatozář a vše co vymyslí je super. Právě naopak, většinou vymyslí strašný ptákoviny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 19.06.14 14:55

Dobre a kvalitni okna jsou od Slavona, Vekra a dalsi. Cena tomu odpovida Vyberte si pokud mozno vetsiho vyrobce.

Hlavne pozor u montaze. Ta dokaze zmrsit sebelepsi okno nezavisle na tom, jestli drevo nebo plast.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.14 15:06
avatar

Petula, nevím co má být české na Vašich dřevěných oknech, dřevo, lepidlo, nátěry kování, zasklení, zpracování?

Cena je podle toho co si vyberete, montáž neřeší vůbec výrobce, ale obchodník, u kterého vybíráte okna. Rovněž i jednání je dle firmy a místa bydliště. Pomůže Vám, když sdělím, že v Pardubicích mám s jednou firmou vyborné jednání a s druhou nechci ani mluvit?

Na co si dát pozor? Abyste vybrala kvalitní zasklení. Abyste oslovila 30-40 firem a udělal si výběrové řízení. Pak redukovala, jednala a zjištovala, co Vám vlastně nabízí.

Pokud se rozhodněte pro dvojsklo, s dvojitým těsněním, věřte, že horší na trhu se již nevyrábí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: repe
Datum: 19.06.14 15:11

Pane Cukrář, co mám dělat, když jsem si před mnoha lety koupil ta plastová okna s dvojsklem o kterých píšete, že jsou nejhorší? To je mám po těch letech vybourat a koupit nový?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.14 15:29
avatar

repe, to já nevím, co máte Vy dělat. Asi se musíte smířit s tím, že máte opravdu ty nejhorší na trhu. Já vím, že Vám to vadí, že to takto pravdivě lidem sděluji, ale je to tak. Nebo lze na trhu sehnat ještě horší okna? Jakou hodnotu Uw a Ug mají Vaše okna?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.14 16:58
avatar
O kolik je vyhodnejsi si priplatit za mega dobre okna? Lepsi ty nejhorsi nez stare drevene ;), jinak izolace je krasna vec, jen ta vlhkost jit ven musi.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.14 17:24

Nevím o kolik je lepší si připlatit, ale když jsem já poptával okna tak jsem sehnal kvalitní trojsklo 4-18-4-18-4 za cenu jako za běžná dvojskla.

Takže to není o tom si něco připatit, ale poptat u více firem a nakonec za stejné peníze získáte mnohem lepší okna.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.06.14 17:25
avatar

Honzo, nepochopil jsme Váš dotaz?

O jaké vlhkosti píšete?

Omlouvám se, ale nepochopil jsem.

doplněno 20.06.14 12:50:

regu..

naprosto souhlasím, často seženu trojskla levněji jak dvojskla..

hezký víkend

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asdf*
Datum: 20.06.14 11:09

Nevím, jaké máte původní okna, ale zkontrolujte si jak velké rámy vám naměří. Jde o to, že si ulehčují práci a rámy vám udělaj klidně menší i o 8 cm, než ty původní, aby se jim to dobře pasovalo, ale přesah rámu přes omítku je pak třeba 0,5cm.

Samotná plastová okna pak mají svoje rámy 7-8 cm a na okna vám zbydou nudle. Prý abych ušetřil za sklo.

Takže když se pak podíváte z venku vidíte nejdřív velký rám, potom je rámeček okna a nakonec tabule skla, která je jak nudle. Než podepíšete rozměry, tak si to přeměřte s původními okny.

Další nešvar je poškození omítky, pokud vyndávají vnější parapet, jinak demontáž si pohlídejte včetně montáže parapetů.

Zvláštní kapitolou jsou zazdívací práce. Pokud Máte kastlíkový okna klidně vám místo rovné špalety udělají 2 zuby a nebudou to chtít řešit. Prý se to tak dělá. Tak je rovnou někam pošlete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karlois
Datum: 09.07.14 15:25

Zvlastní zkušenosti mohu doporučit dřevěná okna s hliníkovým opláštěním, je to bezúdržbové, má to dobré izolační vlastnosti a okna jsou moc hezké (ale to je subjektivní). Máme trojskla od Vekry a mohu jen doporučit, kdo chce kvalitu a nespokojí se s plasťáky a nechce se mu starat o dřevo, tak směle do toho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.14 20:25
avatar

jsem spíše přízivcem plastu. Pokud se dělají okna ze smrku, nebral bych je. V dobách dřívjších smrk obvykle na okna nebyl užíván a truhláři věděli proč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: charron
Datum: 29.08.14 17:41

Já mám smrková okna od Vekry a jsem s nimi naprosto spokojen, může te mi tedy vysvětlit proč by neměl být smrk vhodný a jaké dřevo by jste volil vy? Pokud nejste plasťák?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: bruk600*
Datum: 29.08.14 18:49

Dobrý den, na okna se používala borovice, protože je smolnatější a je tudíž odolnější povětrnosti než smrk. Nyní se používá smrk, protože je to nelevnější dřevo. Jsou už sice i lepší povrchové úpravy a tak vám budou výrobci tvrdit, že je smrk nezničitený, ale není to pravda. Dnes je přeci hlavní dobře prodat a kvalita je až na dalším místě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.14 22:03
avatar

Pravda je, že dříve se opravdu na okna spíše používala borovice nebo modřín. Velmi je ovšem rozšířený mylný názor, že borovice vydrží kvůli své smolnatosti na povětrnosti více. Pravý opak je pravdou. Borovice na venkovní použití je nejhorší možná volba. Ovšem u oken to až tak nevadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 29.08.14 18:41

Dobrý den, tak tady opravdu platí: "co člověk, to jiný názor". Pokud mohu, taky přispět troškou do mlýna, tak bych byl pro plast. V obou případech (plast- dřevo) se budete muset naučit větrat jinak než jste byli zvyklí. Plast však má výhodu větší odolnosti proti povětrnosti a zanedbatelná není ani finanční stránka. Příbuzní dávali EU okna a do slunce mají popraskaný lak a řeší čím to zrenovovat. Jako další příklad bych měl švagra. Měl truhlárnu a udělal si POCTIVĚ EU okna do kancelářských místností a taky už jsou po 10 letech zralé na renovaci. Jinak nezdílím názor Milana, že jen trojsklo je to správné řešení, protože jsou pak zas velmi namáhané panty. Únik tepla přes rámy a okenice zůstává v obou případech stejný a vzlášť u menších oken pak izolační přínos není až tak velký.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 29.08.14 19:03

Ono to je ta vyhoda drevenych oken, ze se o ne musite starat. nejenom, ze jsouo drazsi v nakupu, ale holt vyzaduji peci. Ono peci vyzadovaly i stara okna na baracich, neb byla tez drevena. Kdo byl na to zvykly, tak nemel problem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.