Příjezdová cesta ke stavbě RD

Od: Datum: 18.06.14 13:41 odpovědí: 7 změna: 19.06.14 01:04

Dobrý den, prosím vás o radu, nevím jak mám řešit mou situaci. Plánuji stavbu RD na pozemku,který je v souladu s územním plánem obce. Všechny dotčené orgány souhlasí s výstavbou RD a na jednu vyjímku. Příjezdová cesta k pozemku, která je zpěvněná štěrkem je ve vlastnictví obce - obec nesouhlasí s napojením na RD, dle jejich názoru se nejedná o zpevněnou komunikaci. Prosím o radu,děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.14 13:44
avatar

zed, přesvedčit úřad aby souhlasil, nebo zjistit za jakých podmínek budou souhlasit..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 18.06.14 13:47

Mnoho jezdí jen po polní ... cestě, co by na to řekli? Podal jste to písemně, nebo se jen bavil a čím to zdůvodnili, tím myslím konkrétní normu. Komunikace jsou veřejně přístupné, z jejich pojedete po svém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.14 14:27
To je divné, většinou obec je tím posledním kdo dělá při výstavbě boty, je v jejím zájmu aby podporovala narůst počtu obyvatel(peníze). Pokud je cesta v katastru vedená jako komunikace jakéhokoliv typu nemá její zpevnění na rozhodování při stavebním řízení většinou vliv.Pokud by ovšem hrozilo při staveništním provozu poškození např sítí, opěrných zdí, propustků nebo jiných konstrukcí je možné dát zamítavé stanovisko.ALE toto musí být uvažováno a řešeno již v územním plánu, který je ,jak píšete v pořádku a tedy by obec měla komunikaci náležitě zpevnit.Neznám parametry té příjezdové cesty ale osobně si myslím že má někdo blízký k vedení obce zálusk na Vaši parcelu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: livie
Datum: 18.06.14 15:02

Dobrý den,

dle novely zákona z letošního roku dle §79 odst.2 písm. i - cituji " Rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas NEVYŽADUJÍ sjezdy a nájezdy na pozemní komunikaci, sloužící k připojení sousední nemovitosti. +

§103 odst.1 písm. a - cituji "Stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úžadu nevyžadují stavební úpravy uvedené v §79...

Hezký den.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.14 15:10
avatar
Obec je proti? Tak to cumim, tady Chce nekdo asi uplatek do kapsy. Jinak nechapu.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: livie
Datum: 18.06.14 16:28

...a nebo jako u nás...chtějí krásnou silnici a nechtějí to platit z "vlastní kapsy"!...tak to "vyhnali" až tak, že chceš stavební povolení?...udělej cestu! a bylo to... Moc v rukou nepovolaných dokáže hrozně otrávit život...:(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.14 01:04

Mohl bych Vás poprosit o sdělení čísla Vašeho pozemku a příslušného katastrálního území?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.