Zeď obezděná ytongem

Od: Datum: 18.06.14 12:17 odpovědí: 7 změna: 22.06.14 11:21

cca před dvěma roky jsme provedli rekonstrukci při které jsme zeď která má kamené základy obezdili ytongem. Nechali jsme tam cca 15cm mezeru. z jedné strany zdi je stará kotelna a z druhé z které je ytong je kuchyň.tato místnost je v přízemí a v prvním patře nad kuchyní máme obývák se nám někudy dostává vzduch podobný jak ve sklepě, zatuchlý.dutinu mám odvětranou jen dvěma otvory a to jeden je ve spodní části a druhý je cca ve výšce dvou metrů.jinak na ytongu žádná plíseň atd jen celý problém je ten zápach který si myslím jde z dutiny. Vím je to těžké popsat tak se prosím ptejte a já budu odpovídat.Jinak je to dům cca 40let starý.

doplněno 18.06.14 16:01:

Pipis problému doplňuji ještě o jedno foto. Zeď co je vyfocena tak je na náčrtu pravý horní roh v kotelně(teoreticky je to místo kde mám modře napsáno větrací ot. ve 2 metrech.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: betaraybill*
Datum: 18.06.14 13:16

Zápach? A nemohlo tam třeba něco vlézt a chcípnout?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: stoupa1980*
Datum: 18.06.14 13:31

zápach zdechliny znám . Jak končí obezdívka ytongem tak mezi ytongem a hurdiskama je to zapěnovaný. a tato část je podhledama schovaná. napadá mě jestli nějak nemohou podhledy ze sádrokartonu začít zavánět při větší vlhkosti. V přízemí mám 70procent pokud jsou zavřený okna a pokud větráme tak v létě je tam zak 60%. Nahoře v prvním patře je stabylně 55%

Datum: 18.06.14 13:49
avatar

nějak jsme nepochopil

Závan se dostává přes Ytong? Nebo kudy tam jde? Dělali jste průvanovou zkoušku těsnosti stěn?

Proč máte mezeru 15 cm?

doplněno 18.06.14 16:13:

Pokud tam máte v pěně díru a tam fouká, tak utěsnit.

Pokus, do spodního otvoru dáte vysavač s výfukem do trubky, výdechovou trubku utěsnit a udělat přetlak v mezistěně. Vonnou tyčinkou, cigárem a podobně hledat, kudy vzduch utíká...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stoupa1980*
Datum: 18.06.14 14:01

Mezara 15 cm je z toho důvodu že kamené základy byli širší neš cihlová zeď a proto je ytong cca 15cm někde i míň (zeď nebyla rovná).

Zápach do prvního poschodí podle mě proniká ve vrchní části zdi kde mezi poslední šárem ytongu a hurdyskama je mezera kterou vystříkali pěnou ale místy pěna podle mě nedostatečně těsní.

Průvanová zkouška těsnosti stěn jsme neprováděli.

Jsem již bezradný a vůbec nevím co s tím .cca před jedním rokem jsme vše dodělali a máme hotovo a teď tento problém

Od: stoupa1980*
Datum: 18.06.14 17:32

Tu pěnu už dofoukat nemohu protože je to v podhledech. Tu tlakovou zkoušku udělám- zlatá stará eta pořád saje a tlačí jak bejk.pak dám info

Od: stoupa1980*
Datum: 18.06.14 18:34

Zkouška vysavačem provedena(tou cigaretou). Podél zdi kotelna/kuchyň máme také schodiště a když jsme se dostali hlavou do úrovně ukončení podhledu byl cítit závan kouře(jsme nekuřáci takže jasnačka odkud to jde).

Ještě doplňující info. dnes celý den jsem osadil venkovní větrací průduch(ten ve výšce 2m) ventylátorem a celej den jsem ho nechal zaplý a stále jsem v domě cejtil ten zápach.ale jen v horním patře. je mi divný přece vlhký vzduch musí jít zákonitě dolů ale v kuchyni ani známka po něčem.

Od: stoupa1980*
Datum: 22.06.14 11:21

Ahoj všem a díky všem za radu.Problém vyřešen. Původně jsem to ani nechtěl napsat ale aspoň se zasmějete. Tak celý problém spočíval v tom že v prvním patře máme odpatkový koš do kterého házíme jenom papír, max obaly ale čistý, no a já jsem tam jednoho pěknýho dne hodil obal od ruské zmzliny a to by ste nevěřili co ten obal na kterém zbyde trocha asi smetany(i když pochybuji že to je ještě smetana) udělá za vůni.Toto byl původce problému na který jsme došli asi po 4dnech kdy jsem šel s odpadkovým košem.

Takže co se týče obezdívky ytongem neni sebebmenší problém.

Doufám že jste se aspoň pobavili a zasmáli. Je to perlička.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.