Nejste přihlášen/a.
Ve starším domě je docela složité zábradlí, které díky vrstvě nátěrů působí dojmem jakési upatlanosti. Chci ho znova natřít, ale bylo by dobré staré nátěry odstranit. Ideální by asi bylo opískování, ale neumím si představit takovou práci v obydleném domě (rozebrat to samozřejmě nejde) a taky by to asi nebylo nejlevnější. Znáte někdo cenově přiměřený způsob, jak to udělat? Jde celkem o 6 pater, takže žádná maličkost.
Hmmm... Dík za rady, ale ani jedna není použitelná.
Šmirgl - při rozsahu a složitosti konstrukce práce odhadem tak na 25 let, nehledě na to, že se do různých škvír a zákoutí ani nedostanu.
Barvožrout - zkušenosti s barvožroutem mám spíš špatné. Celkem použitelný je na rovné plochy. Při takovémhle povrchu zateče do různých škvír, odkud ho už nikdo nedostane. Na silnější vrstvu se musí použít několikrát a ne každou barvu dokáže odstranit. Povrch se pak stejně ještě musí přebrušovat.
Opálení - z těchto 3 metod asi jediná teoreticky použitelná (když pominu ten smrad), ale prakticky taky nic moc. Po opálení se musí povrch taky přešmirglovat a to je nereálné.
Dobrý den, zábradlí je to moc hezké, ale obávám se, že nejlepší by bylo prostě ho znovu natřít a starosti přenechat dalším generacím. Podle té fotky to nevypadá tak hrozně. Už jsem viděl podobné, kde už nebylo přes vrstvy barvy prakticky vidět ty nýty, A to zde vidět stále jsou. No, a před nátěrem zdrsnit drátěným kartáčem a snad i odmastit - ale, to asi víte.
Zdravím!
doplněno 18.06.14 22:21:No, když je to v Praze, tak snad požádat o spolupráci několik hodných bezdomovců a lehce jim zaplatit. Ovšem, hlídat je, aby neodstranili tu barvu i s tím kovem .
Nakoupit drátěné kartáče, šmirgl a každá partaj svoje patro. Po natření večerní grilovačka, tanec, zábava.
Ehm, být majitelem, asi bych začal přemýšlet v první řadě nad tmavší barvou, na světlé upatlanost více vyniká. A také bych začal bádat nad tzv. čeřínkovou barvou, ta udělá struktůru která zamaskuje nepravidelnosti starých nátěrů. Je to prostě staré zábradllí, tak bych se tomu spíše snažil vyrobit uměle nějakou patinu, než to směřoval k dokonalosto nového. Samozřejně se to asi bez nějakého mechanického upravení asi neobejde, někde trochu srovnat, někde se může loupat a tak. Na to jsou ale také mašinky, pořádná flexka, drátěné kotouče, talířové lamelové kotouče a další.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.