Úspora v topení na bytovém domě

Od: Datum: 17.06.14 17:52 odpovědí: 1 změna: 17.06.14 21:05

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda má někdo zkušeností s tím, že bytový dům jako SVJ přešel z centrálního topení na svoje a používá pro vytápění svého domu své kotle nebo kotel? Nás je celkem 12 bytových jednotek a ohřev vody máme každý svůj. Teď přemýšlíme o odpojení od místní teplárny a zřízení nějakého vlastního zdroje. Nevíme jak je pak řešeno rozúčtování tepla a zda je možné využí starých rozvodů. Prosím o informaci kdo má tyto zkušennsoti a Vaše rady.

Díky moc Petr


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.14 21:05

Ahoj. Tak třeba v Jablonci nad Nisou město prodalo majoritní podíl na Centrální výtopně v Brandlu a ta společnost nevěděla, kolik si napočítat za dodávané teplo. Tak se lidi v některých panelácích dohodli na odpojení od toho centrálu. Zřídili si u, nebo uvnitř paneláků samostatné plynové kotelny a teď si topí jak potřebují a za ceny které jsou pro ně přijatelné. Jejich rozvody po domě a po bytech zůstaly zachovány. V Jablonci vycházelo to dodávané teplo od původního dodavatele nejdráže v celé republice. Nyní ho zase dokoupilo za asi 250 milionů Kč město spátky. To vlastní rozúčtovávání je asi podobné tomu původnímu. Jen ta cena za Gigajoule je asi o 200-250 Kč nižší. Určitě byli tito občané od svého záměru zrazování, bylo jim nadáváno za to, že zničí celé to centrální zásobování teplem. No, nestalo se tak. Hodně bude záležet na získání solidního úvěru, nebo na množství našetřených peněz na fondu oprav. Články o tom by se asi daly skouknout na stránkách Jabloneckého deníku. Ahoj.


doplněno 30.06.14 17:04:

Ahoj. Nevím, jestli tato informace bude mít pro někoho nějaký význam, ale je zase z konkrétního Jablonce. V novinách psali, že se do budoucna počítá s tím, že ty věžáky, které jsou ještě napojené na ten Centrál z Brandlu budou taky předělávat na samostatné plynové kotelny a výtopna na mazut v Zeleném údolí bude zrušena. Stejně jako ty dlouhé rozvody po městě. Tolik asi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.