Hydroizolace nopovoou folií,starého domu

Od: Datum: 17.06.14 16:36 odpovědí: 2 změna: 18.06.14 15:13
avatar

dobrý den, poraďte prosím jak odizolovat starý dům který nemá základy a do hloubky cca 60 cm jsou cihly v zemi,? ještě jsem se chtěla zeptat zda je nutná drenážní trubka nebo by stačilo dát ke zdi tu nopovou folii aby nebyla zemina přímo na zdi.předem děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.14 17:58
avatar

Kytičko, lidé často pletou hydroizolaci a použití nopové folie. Koukněte se na nějaký nový barák, zda používá k hydroizolaci nopovou folii. Nikdy. Buď svařitelné asfaltové pásy, nebo folii PVC a vždy umístěnou vodorovně, aby se oddělila stavba od spodní vlhkosti.

Pokud Vy použijete svislou nopovku, díravou drenážní trubku, nikdy objekt nebude suchý. Vy musíte vložit dodatečnou hydroizolaci pod celý barák, jako když dům nadzvednete, položíte lepenky a barák vrátíte zpět.

Klidně se ptejte dále co není jasné..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.06.14 15:13
avatar

Kytičko,když pozoruješ novostavbu,nejprve základy zvenčí natřou černou hydroizolační vrstvou,pak přiloží nopovou folii a zasypou zeminou.Ta folie odděluje zeminu od stavby,kolem dochází k odvětrání zdiva a sníží se celková vlhkost.Ovšem spodek zdi je od základové desky oddělen zase hydroizolací.Aby se zamezilo vzlínání spodní vody do zdiva.

Pokud byste chtěli izolovat stěny jen částečně,pak tyto náklady sice zmenší přítomnost vody,ale vlhkost bude vzlínat stejně.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.