Jak se zbavit zápachu (mrtvý v zavřeném bytě)

Od: Datum: 17.06.14 13:07 odpovědí: 17 změna: 13.07.14 09:58

Prosím o radu - v našem bytovém domě, konkrétně v jedné chodbě, ob jeden byt od toho mého, zemřel pán . Zůstal v té zavřené garsonce a nikdo to nevěděl. Několik dní už byl smrad na chodbě, ale než to někomu došlo a byt byl otevřen, tak už to bylo pak úplně hrozné. Pána sice odvezli pryč, nějaká hygienická služba to tam vydezinfikovala ale pak hned ten byt zapečetili a tak zůstal uzavřený celou dobu, než se nějak vyřídila pozůstalost. Dědicové až před pár měsíci ten byt kompletně vyklidili od všeho nábytku, udělali novou podlahu a vybílili a opět byt neprodyšně uzavřeli a nikdo v něm nebydlí, okna jsou tam zavřená, takže to ven nijak nevětrá. A tak je pořád, i když je to už docela dlouho, smrad v celé chdbě, protože to tam odsud nějak asi pode dveřmi tahne. Prostě projít kolem těch dveří a neustále zamořenou chodbou puchem, je odporné. To i s vědomím, co to je. Mám docela citlivý čich a tak to cítím již i dole od vstupu do domu.

Jakým způsobem se toho smradu zbavit (dědicové, majitelé bytu bydlí úplně jinde a nejsou nějak k dohnání) alespoň v té chodbě? Jak to může trvat dlouho, než tohle nějak vysmrádne, máte někdo nějakou s tím zkušenost? Já už mám pocit, že to cítím někdy až do bytu a je to vážně hnusný i pocit. Existuje něco, co by to mohlo přerazit? Díky moc za každou radu. Luca


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.06.14 13:12
avatar

Dobrý den, a co na celou věc říká vedení SVJ a ostatní obyvatelé? Musíte to řešit asi v domě. Čím přerazit zápach Vám neporadím - snad jen pořádně odstranit jeho příčinu (až bude důsledně nalezena). Zdravím!

doplněno 06.07.14 09:58:

Myslím, že sice řešíte problém, ale není to Vaše starost - starat se má vedení SVJ a řešit to s majitelem bytu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ovczaak*
Datum: 17.06.14 14:42

Tak tohle bude na dědicích-viděl bych to tak,že všechno z bytu pryč a vše nové,včetně podlah a omítek.Vybílení a větrání,dle mého názoru,nebude stačit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.14 15:38

Ahoj. Tak, jestli ten byt je uzavřený a nevětrá se nijak a leze ten puch chodbou až k vám, klidně bych to kolem dveří něčím zalepil. Páskou silikonem. Prostě něčím. Sice to nepomůže s tím průběžným odvětráním, ale nemuselo by to lízt až k vám domů. Řešit nepovolené vniknutí do bytu a pootvírat v něm okna na to vyvětrání? Asi problém. Ale, kdyby někdo dostal odvahu to udělat, asi by to pomohlo ve věci odsmradění nejvíce. Ideální by bylo dohonit ty nové nabyvatele a domluvit si třeba poskytnutí klíčů od bytu a ten pořád odvětávat a zalívat sifony. SAVO je asi nejlepší odsmraďovač. Nakonec se taky vyvětrá.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: luciefrydrych
Datum: 03.07.14 09:37

Závěr - nebo spíš pokračování tohoto smrdutého příběhu - jelikož majitelka bytu se neobjevila ,opravdu jsem ten puch již nesnesla, (přestalo mne bavit probíhat chodbou na jedno nadechnutí) a v zájmu nejen mém ale i ostatních lidí se vstupy na stejné chodbě, oblepila jsem inkriminované dveře širokou průhlednou izolepou vč. klíčové dírky. A ejhle, najednou se dalo chodbou projít skoro bez toho, aby se zdvihal žaludek. I ostatní obyvatelé poznali značné zlepšení.

Včera se prý ale konečně objevila majitelka tohoto zamořeného uzavřeného bytu (já jsem byla v práci) a hrozně prý nadávala, kdo to udělal, kdo si to dovolil , že kdyby věděla, že na něj zavolá policii a že prý se při sundávání lepenky poškodily dveře. A že v bytě nic necítí, že byl řádně vydezinfikován. Tak si tam prý zanadávala, byt opět uzavřela a odjela bydlet zpět do jiného města v republice... Sousedé jí řekli, že nevědí kdo to udělal. Já bych se jí klidně přiznala, kdybych byla u toho a také bych jí vysvětlila důvody - no ale co s tím dál? Nikdo tam nadále nebude bydlet, byt dál bude "větrat" pouze dovnitř společné chodby netěsnostmi okolo dveří. Nevím co dál, zalepit jí to znovu si již netroufám a asi těžko vyvracet pádný její argument, že byt je dezinfikován, vyklizen, vymalován a tudíž je vše v naprostém pořádku. Čekat až to nějak postupně vysmrdí samo? A vysmrádne to vůbec někdy z těch zdí, když jen vymalovali?

Od: moto®
Datum: 10.07.14 22:00
avatar

Já bych to na vašem místě znovu chladnokrevně zalepil. Osobně bych asi před zalepením ještě do bytu klíčovou dirkou vystříkal jednu dozu osvěžovače vzduchu nebo, jak někdo píše níže, třeba poradí pohřebníci nějaký lepší přípravek.
Nechápu, proč majitelka nenechá okna na škvírku tak, aby trochu ventilovaly, asi to bude nad její duševní schopnosti. Jeji hrozby policii mi přijdou směšné, osobně bych se ji vysmál do oči.

No nezávidím vám a přeji větší tvrdost. Nemám rád konflikty, někdy ale není jiná možnost a je to lepší než trpně strádat.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 17.06.14 16:16
avatar

Venku je teplo. Otevřete na chodbách všechny ventilačky ve všech patrech. A ve sklepích taky. U nás nikdo nezemřel, ale když okna na chodbě neotevřeme , tak je šílený smrad. Je potřeba trvalý, ale nenápadný průvan.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tybys
Datum: 25.06.14 22:27

Co ja bych doporucoval je ozone.Ozonove generatory se daji koupit na ebay nebo amazon.Pouziva se to v hotelichdo po kuracich doutniku. Je to velmi efektivni.Sam to doma pouzivam a take mam ozonizer do bazenu.Bezvadna vec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirina*
Datum: 30.06.14 11:53

No to musí být hrozně hnusný!...A pokud s tím nikdo nic nedělá-tak bych tak klíďo rozbila okno!Ten zápach je i nebezpečný!Tak hodně úspěchu! J.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marcomi
Datum: 05.07.14 10:56

Resil jsem v 1 byte zazrany zapach z cigaret po předchozím majiteli. I po vymalování to bylo cítit. Pomohl prášek Laparen. Rozsypal bych ho do několika misek nebo jen třeba na papír nebo přímo na zem, ideálně v místě zdroje a taky u dveří,okolo kterých se zápach dostává ven, ideálně zevnitř. Good luck. Michal

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.14 08:03
avatar

Proč nepřelepíte styky dveří a zárubní páskou. Nejlépe nějakou co jde později sundat a nezanechá stopy lepidla. Tím oddělíte zdroj zápachu a společné prostory a po delší době, až příbuzní budou byt používat, nebo prodávat, jenom pásku strhnou a sami budou donuceni větrat, nebo se jinak zbavit zápachu. Ještě by šlo spáry zastříkat montážní pěnou, ale to je drastické řešení vyžadující pozdější opravu, nebo výměnu dveří. Ale pokud na ostatní ohled neberou majitelé, proč je budete brát vy?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luciefrydrych
Datum: 06.07.14 09:36

No to jsem právě udělala, jak jsem již odepsala výše...no to byl ale mazec, protože se majitelka po delší době objevila, strhla pásku, řvala a chtěla volat policii, kdo si to dovolil a že´má teď zničené dveře. Nikdo z ostatních majitelů bytů si netrufl s tím nic sám dělat, také uznali, že po zalepení to opravdu pomohlo. Teď je tedy páska zase pryč, na mne je děsně naštvaná majitelka smrdutého bytu a znovu to tahne do chodby. Na mně je teď, abych jí dveře od pásky očistila (asi budu muset s plynovou maskou) a dál...nevím, asi dál probíhat chodbou na jeden nádech a ve svém bytě mít neustále otevřené okno, abych to tam taky necítila, třeba to do zimy už vyvane?

Od: brok*
Datum: 06.07.14 21:07

Na pohlcení zápachu se v lodních skladištích používalo spalování zrnkové kávy. Po příjezdu do dlouho nevětrané chalupy hodím vždy hrstičku kávy na horké pláty kachlových kamen. Po vyvětrání zůstane jen mírná vůně kávy.Použil bych dvě plechovky od konzerv a kostku suchého lihu.

.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: provancegirl
Datum: 06.07.14 21:33

Na zápach je fantastickým pohlcovačem jedlá soda. Doporučuju nasypat před dveře nebo aspoň dát na misku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: risa
Datum: 10.07.14 19:34
Dobrý den.
Zajděte na pohřební ústav a požadejte je zdali vám neprodají pohcovač zápachu.
Je to perfektní výrobek.
Sám jsem v pohrebnictví pracoval a vim co zažívate.Ten zmíněný byt musí nový nájemce zbavit omýtky jinak je neobyvatelný.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: respirateur
Datum: 11.07.14 21:42

Nechápu co pořád řešíte? Pásku, pohlcovače etc.

Osobně bych vlítnul na krajskou hygienickou stanici, situaci popsal a uvidíte ten kolotoč. A majiteli bytu to naúčtují a možná přijde i obvinění z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

Rozteklá mrtvola v obytném domě není vyteklá lednička a je nutno postupovat podle závazných norem a vždy musí být přizván hygienik a odborná firma. Né, že to Tonda vymaluje a prohlásí to za dobrý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luciefrydrych
Datum: 13.07.14 09:58

No po odvozu mrtvoly to tam BYLO odbornou firmou nejprve vydezinfikováno. Poté byt opět uzavřen, tak jak byl, a poté zapečetěn na delší dobu než dědicové vyklidili z bytu vše, oškrábali malbu, vymalovali, dali nové lino -opět neprodyšně uzavřeli a odjeli. Evidentně to ale nestačilo a tak to smrdí škvírama do chodby dál. Oni mají pocit, že pro to udělali vše, je dle nich v pořádku, prý v bytě nic necítí a tudíž nemají potřebu nic dál řešit :(

Od: mikous
Datum: 12.07.14 08:50

Dobrý den, podle mého názoru byste měla kontaktovat hygieniky. Nejde totiž pouze o zápach jako takový, ale i o možnost šíření choroboplodných zárodků. S tím bych si fakt nezahrával, jde o vaše zdraví. Držím palce a dejde vědět, jak to dopadlo. Nik

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.