Obecní byt a jiná nemovitost

Od: Datum: 16.06.14 22:52 odpovědí: 2 změna: 17.06.14 07:45

Dobrý den,

bydlíme s manželkou v obecním bytu na Praze - smlouva na dobu neurčitou. Žena dostala od příbuzného nemovitost, polovinu rodinného domu mimo Prahu a navíc s věcným břemenem, které znemožňuje v domě bydlet. Měl bych prosím na Vás pár otázek.

1) Je možné vůbec vlastnit další nemovitost, když bydlíme v obecním bytě? Regulovaný nájem pominul, tak je nájemný vztah řízen pouze občanským zákoníkem, že? Zde se praví (Zákon č. 40/1964 Sb. § 711 2c), že "Pronajímatel může vypovědět nájem .. má-li nájemce dva nebo více bytů.." Nájemce jsem já, žena je v bytě přihlášena, ale nemá trvalý pobyt (na rozdíl ode mne). Nebude nemovitost vadit v pronájmu?

2) Byt zatím nebyl zprivatizován, byl zařazen do kategorie "malometrážní sociální" byty. Nebyla by případně nemovitost překážkou v privatizaci?

3) A co kdyby v budoucnu žena vlastnila z dědictví 3 nemovitosti k bydlení (2 již v Praze), všechny s věcným břemenem, které neumožňuje je obývat. Byl by to problém pro nájemní vztah a případně privatizaci?

Děkuji moc předem za odpovědi

Zdraví LŠ


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.14 05:13

Moc věcí najednou - doporučuji obrátit se na SOS tel 900 10 10 10 (10,- Kč/min.) email :poradna@asociace-sos.cz. Již proto,že od 1.1. platí nový občanský zákoník 89/2012 a vy máte v dotazu odkaz na starý./40/1964/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.14 07:45
avatar

Nový občanský zákoník mezi výpovědními důvody z nájmu bytu skutečnost, že nájemce vlastní jinou nemovitost, neuvádí. Je však třeba nahlédnout do nájemní smlouvy, zda v ní nejsou nějaká omezení a také do pravidel pronájmu obecních bytů, která má každé město jiné. Rovněž tak pravidla a způsob privatizace stanovuje každá obec (město) jinak. Na internetu je určitě dohledáte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.