Jak otevřít okénko

Od: Datum: 16.06.14 11:46 odpovědí: 4 změna: 16.06.14 14:22

Ahoj, mám v koupelně malé okno (40x80) a jde otevřít pouze na ventilačku, nevíte někdo, jak se tato okna dají otevřít úplně? Potřebuji to k tomu, aby se to dalo omýt. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.14 11:50

Ahoj, většinou mají tato okna z boku takovou pojistku, která se musí jakoby oddálit od okna. Je to takový plech se škvírou uprostřed a na okně je vrut, který je v té škvíře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klabanos
Datum: 16.06.14 11:53

Aha, já hledal pouze nahoře nějakou pojistku, ale tam nic nebylo. Tak se na to podívám, jak říkáte. Zatím děkuji.

Datum: 16.06.14 14:22
avatar

No, on to nebývá až tak vrut, jako spíše protikus těch nůžek. Každopádně každé sklopné okno se dá sklopit zcela, jen je třeba vědět, jak na to. Problém je v tom, že těch typů kování je velmi mnoho, bez fotky těžko radit. Jen malá nápověda - když okno sklopíte na ,,škvíru´´ zkuste se podívat, co brání tomu, aby se sklopilo dál - povětšinou to bývá plechový pásek (tzv nůžky) když si je prohlédnete, takřka vždy zjistíte, že se dá nějak jednoduše, bez nářadí, odjistit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.06.14 12:40

Spíš sem napiš jak moc pohybuješ pákou okna.

My máme okna, u kterých při zavřeném okně směřuje páka dolů. Abych okno otevřel a vytočil do stany, tak musím páku okna otočit do vodorovné polohy. Když pákou otočím ještě víc, tak páku otočím směrem nahoru a tím mám okno přestavené do polohy ventilačky. U tohoto okna máme ovládací páku na boční straně.

Pokud je ovládací páka okna na horní straně, tak má okno pouze ventilační polohu. V tom případě je tam páčka, kterou musíš pootočit a tím vyháknout táhlo od okna.

Vem si zrcátko a prohlídni to. Nějakou páku tam musíš najít.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.