Odpojení vodovodní přípovky

Od: Datum: 15.06.14 13:32 odpovědí: 13 změna: 16.06.14 09:29

Chtěla jsem se zeptat. Vlastním půlku dvojdomku. Do mé půlky vede přípovka na vodu a z mého sklepa vede přípovka k sousedům. Můžu sousedy odpojit od vody? Letos jsme se museli připojit na kanalizaci. Ve smlouvě bylo , že ten kdo nemá svojí přípojku na vodu musí si jí zřídit. ale soused říká , že koupil domek aji s přípojkou a nebude si nic dělat sám. Prosím o radu.Lucka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.14 13:38

Soused by měl mít vlastního budíka. Od toho se bude odvíjet jeho spotřeba. Odečte se od Vaší spotřeby. Ovšem s tím jsem se ani u baráků nesetkal. Nejjednodušší cestou bude, zajít se poptat na vodárny. Možná bude stačit tam zavolat. Připravte si papír s číslem odběrného místa. Roční Vyůčtování.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.06.14 13:42

U nás ve sklepě je vodoměr a soused má ve sklepě svůj vlastní vodoměr to je ok, ale já si nepřeji aby šla přípovka s mého sklepa k němu. Měl by si zřídit svojí přípojku. Tak se ptám jestli ho mohu odpojit?

Datum: 15.06.14 13:46

Myslím si, v tomto případě by odpojení souseda bylo protiprávní a on by Vás mohl s úspěchem žalovat. Takže bacha.!

Mohlo by Vás to vyjít pěkně draho a navíc pochroumané vztahy se sousedem za to nikdy nestojí.!

doplněno 15.06.14 13:50:

Jo, ještě jsem si vzpoměl, že tuto otázku může řešit tzv.Institut věcného břemene. Koukněte do smlouvy o koupi baráku.

Měla by tam o tom být zmínka.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.06.14 13:49

Vztahy už ted jsou na bodu mrazu.Já se vloni ptala na vodárně a paní nám poradila souseda odpojovat od vody. Myslíte když mu napíšu dopis , a pošlu doporučeně a vněm bude napsáno , že se od toho a toho datumu odpojí voda z důvodu oprav , že proti tomu nic nesmí namítat?

Datum: 15.06.14 13:52

Ta paní Vám poradila zcala špatně.! Vyhlásit sousedovi otevřenou válku je cestou do pekel, nebo k tomu, aby jste si hledali jiné bydlení.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.06.14 15:15

Jestli soused má svůj vodoměr tak neni co řešit.Platit za stočné bude muset. Ten kousek trubky ve Vašem sklepě? Není na to na katastru věcné břemeno? Upřímně lituji souseda,mít takovou sousedku.Nedivím se když píšete ,,Komunikace je na bodu mrazu"

Datum: 15.06.14 13:57

Ahoj. Luco, na to odstřižení souseda vámi to až tak nevidím. Ale, to co má, tzn. vodoměr a odměrné místo s tím, to pro něj určitě znamená, že se placení za stočné nevyhne. Má na té věci svůj vodoměr? A je jedno, jestli jeho odpad vede nějak oficiálně do kanaldy. Musel by Vodárnám doložit, jak ty své odpadní vody řeší. Rozhodně bude muset do své nové přípojky něco investovat. Konkrétně více snad poradí někdo informovaný.

doplněno 15.06.14 14:47:

2Kedar. Ze žumpy by to asi nemělo jen tak někam téci. A ani ze septiku. To by musel mít za barákem hodně zahrady a nejlépe i kus nějakého potoka se schopným průtokem. To pro případné mixování s vyseptikovanými vodami. Tak to aspoň chtěli po mě.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.06.14 14:03

Všem děkuji za rady. Zkusím zajed ještě jednou a vodárny a pak zajít na úřad ohledně toho , že není připojený na kanalizaci a nenechává si odčerpat jednou měsíčně žumpu na to mám nárok.

Datum: 15.06.14 14:12

Těžko říct. Třeba má ze žumpy trativod. Jeden můj kamarád, po kterém chtěly vodárny dlouhá leta vodné i stočné nějakým způsobem zjistil, že vlastně není připojen na obecní kanalizaci. Vodárny mu pak zpětně proplatily stočné, za mnoho let.

Měl tak luxusní dovolenou pro celou rodinku. Informace mají cenu zlata.!

Datum: 15.06.14 14:57

Cca 50.metrů pod zahradou má potok... spíš místní stoku. Takřka sto let starý barák, tak kdo ví, kam to tenkrát jeho praděda svedl.

Dokumentace veškerá žádná, jak už to u starých domů bývá. :(

Datum: 16.06.14 08:40

Zdravím,

odbočka přípojky pro souseda byla zřízena (pravděpodobně né-li zcela určitě) správcem vodovodní sítě před Vaším vodoměrem. Nevím proč chcete souseda odpojovat. Pokud správce sítě v rámci smlouvy dle zákona bude (nebo na Váš popud) trvat na zřízení vlastní vodovodní přípojky souseda nemůžete souseda odpojit. Celou tu Vaši záležitost řeší staronový zákon a jeho uvedení na správnou míru je poviností provozovatele. Na něho se obraťte a trvejte na jeho realizaci. Změna oproti dřívějšímu zákonu je ve vlastnictví přípojky. Tím chci naznačit pokud dojde k poruše přípojky mezi hlavním uzávěrem na vod.řadu a Vaší nemovitosti hradí na své náklady majitel nemovitosti. Dříve až po vodoměr náklady spojené s opravou přípojky šly na vrub provozovatele.

flodur.

doplněno 16.06.14 08:54:

Samozřejmě zmiňovaný zákon řeší i odkanalizování nemovitosti, tudíž veškeré Vaše připomínky řešte s provozovatelem a ne ze sousedem. Provozovatel má dostatečné páky aby souseda usměrnil.

flodur.

doplněno 16.06.14 09:07:

Z důvodu objektivity a případného laksního přístupu, ať souseda či provozovatele, veškeré návrhy a připomínky u provozovatele učiňte písemně.

flodur.

Od: rv
Datum: 16.06.14 09:01

Sousedské spory a naschvály jsou ty nejšťavnatější. Pokud chcete jít tímto směrem, mohla zkusit, když na ten úřad půjdete, že nemá pravidelně kontrolovaný komín, pálí petky, popřípadě, že platí za odpad za méně osob, než jste na zahradě zahlédla.

Datum: 16.06.14 09:29

Pro Vaši informaci dle nového zákona z roku 2001 něco o vodovod. a kanal. přípojkách.

flodur.

doplněno 16.06.14 09:32:

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-274#cast1

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.