Poslední stavební parcela

Od: Datum: 15.06.14 07:06 odpovědí: 3 změna: 15.06.14 23:32

Dobrý den, koupili jsme ornou půdu vedle poslední stavební parcely, je možná výstavba domu na této parcele s tím, že by vnesení pozemku do územního plánu proběhlo až příští rok?

Někde jsem se dočetl, že pozemek sousedící s poslední stavební parcelou je možné na vyjímku zastavět. V případě že to možné je, poprosil bych o znění zákona. Děkuji za radu. Fíla


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lego®
Datum: 15.06.14 09:36
avatar

Radsi bych zkontroloval pripadne nechal udelat zmenu uzemniho planu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan23*
Datum: 15.06.14 09:57
Musíte zažádat o vyjmutí pozemku ze zemědělského půdního fondu.
Každopádně se musíte řídit územním plánem obce, vzhledem k tomu, že na podzim budou komunální volby může se lecos změnit,asi bych počkal aby nespadly náklady za zasíťování pozemku na Vás a zatím si prostudoval stavební zákon.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.14 23:32
avatar

Dobrý den,

změna územního plánu je na dlouhý loket a jelikož se teď nedávno schvaloval nový, tak tím ještě hůře. Navíc se do toho připletou volby a já silně pochybuji, že minimálně do konce voleb bude někdo něco s územním plánem dělat. Počkal bych až po volbách a pak zažádal.

doplněno 15.06.14 23:37:

Pak je důležité, kde jste se takovou informaci dočetl a zda může být důvěryhodná. Podle mého názoru to možné není. Každá parcela je v územním plánu v jiném znění. Pokud je tam vedena jako orná půda, tak pochybuji, že je tam možno stavět. Nicméně pokud by to možné bylo, nemyslím si, že by jste tam mohl začít stavět dříve, než se změní územní plán na stavební parcelu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.