Plynoměr v cizím sklěpě

Od: Datum: 14.06.14 18:50 odpovědí: 5 změna: 15.06.14 12:33

Bydlíme v činžovním domě kde se jednotlivé byty odprodaly vlastníkům včetně sklepů. V jednom sklepě je i moje plynová přípojka. Letos jsem přešel na plyn. Nechal jsem namontovat plynoměr a po týdnu přišel soused, že si mám plynoměr dát jinam, že je to jeho sklep. Jsou i přípojky na chodbě, ale ty se vztahují na byty, které jsou vystavěny ve střední části domu. Je nějaká obrana? V kupních smlouvách máme uvedeno, že plynové přípojky jsou společným vlastnicvím všech vlastníků bytů.

Děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.06.14 20:17

Dobrý den, jestli tomu dobře rozumím, tak jste nechal zřídit plynoměr v cizím sklepě. Proč?

Vy nevite (z dokladů k bytu), který sklep je Váš? Byl ten sklep uzamčený a kdo ho odemkl při montáži plynoměru? Proč si neumístíte plynoměr do svého sklepa? Jakou obranu a proti komu máte na mysli? Máte k plynoměru přístup nebo si půjčujete klíče od sklepa od souseda? Zdravím!

doplněno 14.06.14 23:39:

Právníka vynechte a řešte to na schůzi SVJ nebo jen s vedením SVJ (ale, něco se stalo špatně při převodu bytů - tam už to mělo být ošetřeno nebo vyřešeno technicky před převodem bytů).

Ohodnoceno: 0x

Od: atlantis06*
Datum: 14.06.14 22:56

Vím který sklep je můj. Jenže plynové přípojky jsou umístěny v cizím sklepě. Ten dotyčný který sklep koupil když se dům rozprodával,tak musel počítat s tím, že se jednou ty plynoměry v jeho sklepě objeví. Přípojky zřídila plynárna.

Od: hop®
Datum: 14.06.14 20:39

Čemu říkáte přípojka? Od plynoměru dál jsou trubky Vaše. Nechápu, jak jste mohl dát plynoměr do cizího (předpokládám) zamčeného sklepa. Nebo tam trubky už byly připravené a plynárny je jen osadily měřákem? Nešlo by to řešit výměnou sklepa se "sousedem"?

doplněno 14.06.14 23:11:

V tom případě by to mělo být právně ošetřené, prakticky byste měl mít přístup do sklepa, kde máte hlavní uzávěr plynu. Tohle je záležitost pro právníka...

Od: atlantis06*
Datum: 14.06.14 23:01

Ano trubky byly připravené již od plynáren. Jsou to přípojky na plynoměry za hlavním uzávěrem plynu pro jednotlivé byty.

Datum: 15.06.14 12:33

U vás jsou majitelé bytů asi desinformováni.Bytový dům v osobním vlastnictví se skládá s jednotlivých bytů a prostor společných.Sem patří i sklepní koje,pokud nejsou sklepy odděleny a mají vlastní vchod.Pokud si lidé napsali do smlouvy klauzuli o osobním vlasnictví i sklepních prostor,je to nesmysl.Plynovou přípojku s hlavním uzávěrem nelze realizovat individuálně.V každém bytě má majitel vždy samostatný uzávěr a měřidlo.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.