Obtěžování a lhostejnost souseda

Od: Datum: 14.06.14 15:57 odpovědí: 15 změna: 24.06.14 13:52

Dobrý den, prosím o radu. Sousedovy děti kdykoliv si hází s míčem, tak míč vždy spadne k nám a neustále na nás zvoní že chtějí podat míč. Rodičům je to úplně jedno že nás s tím obtěžují skoro pořád. Vím že děti z toho nemají rozum protože si chtějí hrát ale rodiče jim neumí domluvit a nějak jim to rozumně vysvětlit aby si hráli s míčem tak, aby nás s tím neobtěžovali. Jinak sousedovy děti jsou ve věku jednomu asi 10 let a druhému 8 let . Rodiče jim všechno dovolijí i třeba to, že lezou po střeše pergoly, apod. Bud na nás zvoní deti, nebo jejich rodiče že chtějí podat míč a to je pořád dokola. Děkuji Vám předem za rady .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.06.14 16:04

Pořiďte si také děti a oni jim to oplatí...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 14.06.14 16:06

Je problém vypnout zvonek a nějakou dobu ignorovat?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.06.14 16:11
Vysvětlil bych rodičům, že míč budu podávat jednou denně. Na víc nemám čas ani chuť.
Ohodnoceno: 5x

Datum: 14.06.14 16:11

Měli jsme to taky tak , když už jsme cca po páté míč házela zpět, řekla jsem jim , že jestli přijdou ještě jednou míč nedostanou. Dali si pozor a když k nám za čas spadl, ani nepřišly.

doplněno 14.06.14 16:21:

Tak musím opravit ...Daly si pozor ...

Ohodnoceno: 1x

Od: olaf71*
Datum: 14.06.14 16:18

počkal bych až přiletí a pak ho nakopl co nejdál

Datum: 14.06.14 17:58

Některým lidem takovéto věci nedocházejí. Normálně to těm dětem řekněte, ať si dávají pozor, že vám to vadí, jim neustále otvírat. Pokud jim to nedojde, jednoduše neotvírejte. Pokud opravdu nedáte jasně najevo, že vám to vadí, nic se nezmění.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 14.06.14 19:25

Já bych řekl , že vaši sousedi zajdou jenom tak daleko jak vy jim to dovolíte. Pokud mlčíte nic jim neřeknete a oni to sami nepochopí , tak ... . Přitom by stačilo pouze slušně a jasně říci : sousedi nezlobtese , ale mne to obtěžuje. Pokud půjdu na zahrádku a uvidím tam míč , tak vám ho samozřejmě hodím nazpět , ale jinak ne.

U nás je to tak , když souseduj kluk ke mně hodí balon , nebo létající talíř , tak tim končí jeho hra dokud se mně nebude chtít to vrátit. Před týdnem mi říkal strécu dáš mi jahody? Kluk 5 let. Tak jsem mu řekl pojď si je natrhat a pak jsem mu do ruky vrazil koště a musel mi za to zamést terasu. Jeho rodiče z toho za plotem měli srandu a neřekli ani slovo.

Od: rek
Datum: 14.06.14 20:07

Díky Všem za skvěle rady. Super poradna a super lidičky .

Datum: 14.06.14 20:07

Pamatuji si z dětsví, jak mi míč nebo košík od badbintonu padal k sousedům, stačilo zavolat na zahradu kde vždy někdo byl a ochotně ho vrátil. Na chalupě nemám problém otevřít vrata a pustit kdykoli sousedovi děti i děti z druhého konce vesnice aby se podívaly na kočky, kozenky a utrhly si třešně nebo jahody. Já jim i klidně dám limonádu a svačinu a to některé ani nevím čí jsou, zrovna dnes dopoledne zvonil kluk, že mu spadl řetěz z kola a jestli by mu ho někdo nenasadil, odjížděl s kolem nejen z řetězem, ale i namazaným a utažená řidítka, zatím co mu manžel dával kolo do pořádku, já se vyptala odkud z vesnice je(byl z vedlejší vesnice 2km vzdálené) kolik má roků (11) a dostal piškot s jahodama. Odpoledne byl zpět a v košíku mi dovezl 4 saláty a kytici kopru,že maminka děkuje.

Ohodnoceno: 3x

Od: cuca®
Datum: 14.06.14 23:39

Tak tak Lidus, bohuzel už se toto vytrácí, ta vstřícnost, ochota pomáhat, výpomoc v naturaliich, jak pisete.

A je to škoda.

Tim ovsem nenarazim na tazatele, ze je zloduch, když ho obtezuji deti, to je ciste reakce na Lidus.

Pro tazatele:vysvětlete dětem, ze vas nemohou obtezovat 10x denne.ikdyz nekdy s dnešními dětmi vubec není domluva.s rodici pak už třeba vůbec ne.

Ohodnoceno: 0x

Od: rek
Datum: 15.06.14 09:47

Dobrý den, sousedovy děti ani neumí slušně pozdravit kolikrát nás vidí na zahradě, tak dělají že nás nevidí rodiče dělají to samé akorát co umí jen šmírovat sousedy a obtěžovat že jim k nám něco spadlo a s rodiči není žádná domluva dvakrát jsem je požádala, aby dětem domluvili že nás to obtěžuje neustále na nás zvonit a podávat jím míč ale rodičům je to úplně jedno dělají to pořád. Vám by se to líbilo? kdyby Vás neustále obtěžoval soused a jejich děti. Ještě pro Lidus, bezohledným sousedům byste také pomáhala? Já myslim, že ne.

Datum: 24.06.14 13:50

Nevím, jestli je to možné a drahé, ale na plot bych nechala nastavit sít, přes kterou by ten míč k vám nešel.

Od: ipeli*
Datum: 14.06.14 22:41

Když Vám to vadí (mi to vadilo taky), propíchnout balón, s úsměvem vrátit, že tentokrát spadl do růží, které polámal a ať pošlou tatínka. Od té doby absolutní klid a se sousedy (i jejich dětmi) vycházíme velmi dobře.

Od: hop®
Datum: 14.06.14 22:49

"Děti z toho nemají rozum a rodiče jim neumí domluvit"

Samozřejmě, děti jsou děti a těžko odhadují naše "stařecké vrtochy", pokud jim problém a logicky nevysvětlíme a nepožádáme o trošku tolerance. I osmiletému děcku lze rozumně a v klidu vysvětlit, co si k Vám může a nemůže dovolovat...
A rodiče jim asi nemají důvod domlouvat, pokud třeba ani netuší, že Vás to tolik obtěžuje.
Že by zanedbaná komunikace? ;)

Datum: 24.06.14 13:52

Pán by měl vzít několik dětí, dát jim míč a at házejí k sousedům a otravují je. Třeba by se pak umírnili, až by nic jiného nedělali.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.