Zápach na WC z kanalizace

Od: Datum: 13.06.14 22:37 odpovědí: 5 změna: 15.06.14 22:23

Dobrý den.Bydlím v 1.patře v panelovém domě. Před 10 lety jsme měnili wc na závěsný Geberit. Letos je z ničeho nic, občas, většinou večer okolo 22. hodiny, cítit na wc silný zápach z kanalizace. Instalatér nezjistil žádnou závadu na sifonech v celém bytě, hladina vody ve wc míse se nijak nemění. Nemáte náhodou někdo zkušenost, co s tím? Moc díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.14 23:26

Ahoj. Pokud jsou ty hladinky v sifonech na správné výši, potom mě napadla jedna možnost. Jestli to k vám neleze v tom vašem paneláku ze zakrytovaných stoupaček. Jako nějaký následek problému v jiném bytě. Nebo u jiného bytu. Budete muset trochu počenichat v blízkosti WC a možná i v jeho okolí.

Ohodnoceno: 0x

Od: hospodynka*
Datum: 14.06.14 07:47

Díky za odpověď. Zatím jediná možná odpověď instalatéra je, že vzniká podtlak ze stoupačky. Bydlíme v 1.patře, pod námi byt není, ale kočárkárna. Prý, když ostatní byty nad námi vypouštějí odpady, u nás se odsaje sifon /i částečně/ kvůli již zúženým odpadním stoupačkám /stáří 20 let/. K odsátí sifonu dochází i u umyvadla, když se spustí pračka, to je cítit zase jiný zápach. A na tom wc to nesmrdí trochu, ale pořádně koncentrovaný zápach, je to síla. Díky

Datum: 15.06.14 12:02

Ahoj. A tak jste pozorovali nějaké pochyby v těch sifonech? Jestli to dřív nedělalo, nemohli sousedi nad vámi, třeba až na konci ten výdech na střechu nějak ucpat? Poptal bych se sousedů na trase nahoru nad vámi, jestli nepozorují něco podobného. Proublémek může být klidně až na střeše na komínku. Vaše WC je nejdál, nejníž a tak vám to může dělat největší potíže.

doplněno 15.06.14 23:41:

Možná, než se někdo do něčeho pustí, by šlo, se do těch trubek ze zhora, kouknout kanální kamerou. Známému šla asi 15 metrů do hlubin kanaldy a vše bylo pěkně vidět na monitoru. Třeba např. BARK z Nové Paky tel.603 578 368.

doplněno 15.06.14 23:45:

Bože, furt mě něco napadá. Jestli do toho komínku třeba nespadl nějaký větší pták. I ten by se mohl někde šprajcnout a zabraňoval by přístupu toho vzduchu do systému a pak si ta spláchnutá voda přibere něco z vašich sifonů.?

Od: hospodynka*
Datum: 15.06.14 22:23

Ahoj.Na sifonech se u nás nic nezjistilo, ale prý mohou pronikat i vzduchové bubliny.Jinak ten komínek sundali na střeše asi tak na týden, aby šlo dost vzduchu, ale dělalo to furt ten samý problém. Dnes jsem se poptala sousedů na trase nahoru nad námi. Větší problémy mají ve 3,,4. a 7. patře, ne na wc ale v kuchyni a v koupelně. Asi se jim také odsává sifon, prý smrad, že musí větrat celý byt.. Jinak ve 3.patře se jim prý i rosí wc mísa u podlahy, že je asi špatně nainstalovaná.Už jsem to hlásila na výbor, zda by šlo např. po 20 letech pročistit stoupačku, stojí to asi 5 tisíc. Zatím díky.

Datum: 14.06.14 06:34

Už dva dny mám stejný zápach v bytě, kde bydlím už 20 let. Nejen na wc, ale u všech odpadů v koupelně i v kuchyni. Babička říkávala: Smrdi kynály, bude pršet. Moje mamka říkala: Smrdí kanály, mouchy jsou dotěrné, bude pršet. Já říkám: Smrdí kanály, mouchy štípou, děcka řvou víc, než normálně. Bude pršet. :-D Jasněže je to pokus o humor, ale něco pravdy na tom je.

doplněno 16.06.14 06:45:

Fakt na tom něco je! 15.6. už nesmrdělo nic. A pršelo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.