Ochranné pásmo železnice - omezení?

Od: Datum: 09.11.12 17:38 odpovědí: 6 změna: 10.11.12 13:17

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jaké omezení mě mohou čekat, pokud mám pozemek hned vedle železnice - jednokolejka velmi málo využívaná a pouze lokálkami a navíc prázdnými :). Pozemek je veden jako zahrada k tomutu účelu ho také chci využít. Na pozemku mám stavební buňku. Zajímá mě hlavné omezení ve výsadbě stromů. Je na to nějaké omezení? Chápu, že určitě musím zajistit aby žádný strom nespadl na železnici, ale jinak mohu vysazovat libovolně?

Děkuji za odpověd.

Dvořák


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.12 18:01
avatar

V praxi to znamená, že SŽDC se musí vyjádřit (resp. povolit) každou stavební činnost v ochranném pásmu dráhy (i kdyby to bylo jen postavení plotu). Stromy jsou v pohodě - akorát nemůžou být v těsné blízkosti tratě (metry z hlavy nevím, záleží to na druhu tratě, ale zavolej si na SŽDC, tam ti to řeknou).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.12 20:11
avatar

já dělámve stavebictví, oboru doprava a nesetkal jsem se s tím, že byste se měl nějk na svém pozemku omezovat, co se týče vysazování stromů. v ochrannémpásmu dráhy se nesmí stavět co si kdo umane, ale abyste tam nemol mít stromy o tom pochybuji. Domnívám se že vaše hranice pozemku je již tak dána nyní z minulosti, že dráhu nijak nemůžete tímto omezit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.12 10:48

Souhlasím s Mírou. Metry z hlavy také nevím, ale zajděte ke kolejím, změřte kolik metrů jsou od nich stromy ořezané a podle toho se řiďte. Popř. zajděte na SŽDC tuším že jsou v každém krajském městě popř. na internetu budou mít určitě kontakt, popř. tam zatelefonujte, měl by to vědět i stavební úřad možná katastr nemovitostí. Myslím si, že by Vám všude měli poradit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 10.11.12 11:34
avatar

Je mi lito ale budete se muset optat na www.szdc.cz . Je tam podobne ochranne pasmo jako u stozaru (a padesatizaru) pro elektrinu. Akorat ze draha byl vzdy stat ve state a tak vse trvalo strasne dlouho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.11.12 12:09

A proč si nepřečtete zákon o dráhách?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.12 13:17

Ochranné pásmo dráhy je 60m na obě strany od osy koleje. Stromy si dejte dle Vašeho uvážení. Samozřejmě je nesmysl dávat je blíž jak 3 m od koleje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.