Šlaufka hadicová vodováha.(Oplocení)

Od: Datum: 13.06.14 15:18 odpovědí: 9 změna: 13.06.14 20:20

Má někdo nějaký návod jak správně měřit s hadicovou vodováhou, jsem laik.

Potřebuju udělat oplocení kolem pozemku. a chci ho mít v rovině podle nejvýššího bodu na pozemku.

Zkoušel jsem měřit hadicovou vodováhou tak, že jsem zabetonoval jeden sloupek a vyznačil jsem si značku 30 cm od zhora to samé na dalším sloupku který jsem chtěl betonovat u jednoho sloupku jsem na značce držel jeden konec a ten druhý zvedal dokud se hladiny nesrovnali a stejnak to bylo křivé.

Můžete mi prosím poradit kde dělám chybu.

Předem děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.14 15:53

nejlepší je udělat značku ve výšce očí,ale běžně se dělá v čisté (tj +100cm od čisté výšky podlahy) Ve vašem si můžete udělat rysku tak aby Vám vyhovovala,ale vždy počítejte s nějakým proměřením!(pokud to dělají dva stejní a z jednoho bodu je proměření minimální!Jinak-sloupky se staví tak že se udělá (postaví,zapustí atd dle konstrukce) jeden apk se dle něj udělá,poslední v +- stejné výšce,pak se natáhne provázek a vrcholky se srovnávají do provázku ,nebo se udělá na všech ryska třeba ve 150cm (opět optimum ve výšce očí-nemusí být) a ostatní se srovnají dle provázku a rysek!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.06.14 17:38

A Kyž mám pletivo 150 cm mám to dát přesně 150 cm nad zem nebo plus nějaká rezerva?

Od: paw®
Datum: 13.06.14 15:57

Princip mereni mate +- sobre. Ale hadice mezi konci nesmi byt prekroucena a vaha by mela byt bez vzduchu. poznate to tak, ze kdyz tate k sobe konce, tak hladiny se rychle vyrovnaji. stejne tak by nikdo na hadici mehem mereni nemel stat.

Datum: 13.06.14 16:09

U prvního kolíku podržíte oba konce vodováhy u vámi označené rysky tak, aby voda dosahovala k rysce. Jeden konec váhy v tomto okamžiku ke kolíku přimotáte isolepou. S druhým koncem přejdete k dalšímu kolíku a rysku na něm posunete do výšky hladiny vodováhy a kolík zafixujete. Lépe se ovšem pracuje ve dvou, vodováhu nemusíte ke kolíku přilepovat. Pozor - hadice vodováhy nesmí být v žádném místě překroucená, aby se v ní voda mohla volně pohybovat !

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.06.14 16:19

Práce s vodováhou je celkem pakárna a v jednom se to opravdu blbě dělá.

Jak jste poznal že to stejně je křívé?

N ejjednodušší na práci je sehnat si samonivelační laser...

doplněno 13.06.14 16:23:

Ještě mě napadá jestli ste náhodou neměřil dle stupnice na skle vodováhy. Rovina se musí značit podle vodní hladiny.

doplněno 13.06.14 16:24:

ha, ono sem nejde vložit odkaz na konkrétní čas videa...

ukázka práce s vodováhou je od 3:00

Datum: 13.06.14 18:05

Ještě jsem neviděl dělat dle stupnice na baňkách vodováhy! vždy dle hladiny (fyzika ZDŠ- spojené nádoby!)Nedovedu si představit dělat sám! snad oprvadu jen na sloupcích! Sloupky se dají i bez vodováhy! měli jsem na to pomůcku,na podkladní betony - z jeklu svařené L v daném místě nalepen pruh papírové pásky a na ní ryska, "elko" se přiložilo na beton (platli a hned se vidělo zda-li jsme vysoko či nízko!

doplněno 13.06.14 18:50:

jj asi jo,ale vždy se něco málo proměří, zejména kdy dva odborníci dělají vágrys a ten kdo "čte "vždy postoupí na ísto kde kolegy čerstvě udělal rysku!Když dělají dva stejní z jedné centrální rysky,tak minimum!

doplněno 13.06.14 20:18:

Ne hladina musí být na rysce sloupku či na zdi na vágrysu a jakmile se ustálí tak se druhá ryska dělá s hladinou ve druhé baňce hadicovky.

Pkd tak jak píšete- tak musíte srovnat doléváním vody hladinu na určitém stupni a pořát to hlídat! ale takle to neděláme,je to složitější!

Datum: 13.06.14 18:39

já jsem sice také neviděl dělat dle té stupnice, ale je to podle mě jediná možnost jak podle šlaufky dělat křivě.

Datum: 13.06.14 19:16

Když mám na rysce sloupku přeci v bance třeba trojku tak na dalším sloupku to musím srovnat přeci abych tam měl v měrce taky trojku ne.

Datum: 13.06.14 20:20

na těch číslech absolutně nezáleží...

důležité je:

1) otevřít přístup vzduchu do obou baněk vodováhy

2) na referenčním místě si udělat třeba +1m a z tohoto místa budete označovat co nejvíce ostatních.

3) hladinu v jedné baňce srovnáte s referenční ryskou

4) druhou baňku si dáte k místu které chcete označit a uděláte značku v úrovni hladiny.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.