Praskla plastová vana v nájmu,jak opravit

Od: Datum: 12.06.14 21:25 odpovědí: 5 změna: 15.06.14 09:29
avatar

Dobrý večer, mám problém, bydlím 3 roky v nájmu a stalo se, že praskla plastová vana v koupelně.Co mám dělat, lze jí opravit?Zespoda když jsem se dívala, je laminátová.Na koupi nové vany nemám peníze.Nebo to spadá do investice majitele bytu?Nejsem stavař, ale všimla jsem si, že pod vanou byla upadlá nožička a samotná vana nebyla nijak vypodložená.Díky za rady, případné tipy čím opravit a kde koupit.

doplněno 13.06.14 11:05:

Informovala jsem majitele zaslala mu tyto fotky.Dnes ráno přišla odpověď,že opravu(výměnu vany za novou vanu)zaplatí, ať si vyberem jakou chceme, aby byla výměna co nejrychlejší ať vybereme i firmu na provedení, jeho ať informujem o průběhu a kolik to bude stát vždy předem.Majitel není totiž z ČR, takže komunikace emailem.

doplněno 15.06.14 19:28:

Zítra jsem měla majiteli posílat nájemné, psal, ať neposílám, že se z toho zaplatí firma, která bude výměnu provádět.Firmu jsem našla, zdejší, vše emailem včetně kontaktů odeslala panu domácímu.Firma má v úterý přijít, udělají nabídku a pokud vše schválí majitel, práce budou provedeny.Doufám, že to majitel schválí, neboď si na to čerpám vlastní dovolenou.


doplněno 18.06.14 08:15:

Včera byla firma v bytě, podívat se na závadu.Když viděli prasklou vanu, řekli, že předně tato koupelna je stavěná na vanu max. 140x70 a je tam narvaná 150x70 je zasekaná do zdi, není řádně ukotvená, podložená nějakými dřívky,kousky sádrokartonu, jedna noha vany upadlá, bylo nám řečeno, že je to "udělaná prasárna".Bude se muset vana rozříznout aby ji dostali vůbec ven, předek vany a řadu nad vanou nové kachle.Sprcháč místo vany nelze, že rozvody navíc nejsou zasekané ve zdi, ale vedené venkem.Takže už od minulého pátku jsme bez koupelny a tak ještě dva týdny ještě budeme.Novou vanu a kachle musí firma objednat, otázka zda vše bude ihned skladem.Bude nutné vyzdívání, následně čekat než to vyschne.Protože v bytě bydlíme, nemáme kam jinam jít po dobu oprav, majitel je v zahraničí, budeme si nuceni na tyto práce brát dovolenou nebo neplacené volno o úklidu nemluvě.Mám následně, až bude po opravách, žádat majitele bytu o snížení nájmu po dobu co je koupelna mimo provoz?Zdá se mi nefér mu platit nemalé nájemné za něco, co není v provozu.Rozhodně se nejedná o drobnou závadu, když se musíme umývat v lavoru na balkoně.On nám taktéž neodpoušní doplatky.Firma řekla, že 100% není zavinění naše, ale firmy co tuto "prasárnu" prováděla.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: betaraybill*
Datum: 12.06.14 21:37

Podle mě v tomhle ať se stará majitel. Jo kdyby jste ji poškodili, ale pokud chyběla nožička a kvůli ní to prasklo tak na to sere bílej tesák a majiteli starej se.

avatar
Upozornění od sys hejkal 13. 06. 2014 15:20:19
Zkuste trochu zkorigovat vyjadřování...
Bude to lepší.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.06.14 21:38

Nafotil bych došel za majitelem,pokud nebyla dobře ukotvená tak si myslím,že opravu by měl zaplatit pronajímatel.Jinak by šlo od spodu laminát znova přelamítovat a vršek zatmelit a přebrousit pak na nést opravnou vrstvu akrylátu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.06.14 06:59
avatar

Pokud vana není samonosná a nebyla řádně usazena do obezdění, není to vaše vina. Většina van má nožky jen jako montážní pomůcku, která nesmí být použita jako podstavec vany při jejím provozu. Nafotit a konzultovat s majitelem.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.06.14 12:22

Ahoj. Docela příjemná reakce majitele. Vlastně je docela logická. Nevím, jaká je reklamační lhůta na vany a jejich zabudování, ale třeba to bude majitel řešit po téhle linii, když jste mu to tak pěkně nafotili. Některé odpovědi by nemusely obsahovat až takové peprné výrazy. Že?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.14 09:29

No hlavně aby to majitel zaplatil. A už vidím řemeslníka, který to udělá na fakturu, kterou ještě bude posílat někam do tramtárie. Možná by bylo lepší se s majitelem písemně dohodnout na tom, že to zaplatíte Vy a odpustí Vám třeba nájem a půl. Naši nájemníci taky chtěli vyměnit vanu, zrovna jsme na to neměli, tak jsme to udělali přesně tak.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.