Užívání společných prostor v bytovce

Od: Datum: 12.06.14 20:59 odpovědí: 5 změna: 13.06.14 09:40

Ahoj, mám dotaz ohledně užívání společných prostor v době.

Jde o to, že mám v tomto prostoru umístěný avšak nepoužívaný průmyslový stroj, který zabírá cca 1/10 celé místnosti místnost má rozměry zhruba 20m2 a stroj zabírá 75cm x 180cm z perspektivy. Než jsem tam stroj nastěhoval (pouze dočasně před cca půl rokem s tím, že za dva měsíce odedněška zmizí), jsem obešel všechny domácnosti a nikomu to nevadilo že tam stroj stojí, protože v tomto "kumbále" je spousta harampádí, které 15let leží na místě a nikdo se k tomu nehlásí. Dnes za mnou přišel soused, že se na mě chystá jakýsi člověk který to tady má na starosti s tím, že pravděpodobně dostanu "pokutu" a uhrazení nájemného. Chtěl jsem se zeptat jestli je toto možné, ačkoli to lidem, kteří mají do těchto prostor nevadí a jasně jsme všem řekl, že tam je stroj pouze dočasně. Za tyto prostory samozřejmě platím tak jako ostatní z tohoto domu, ale nikdy jsem tam nic neměl, pouze dočasně tento stroj.

Má na tyto další nájmy a pokuty ten člověk nárok? Dopustil jsem se nějakého nekalého jednání?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ipeli*
Datum: 12.06.14 21:37

Písemně asi nic nemáš. Není to o platbě nějakému člověkovi - ale o tom, že užíváš prostor určený k něčemu konkrétmímu - kolárna, kočárkárna, sušárna ... jinak než je určeno. Prostě to někomu začalo vadit - to je vše. Krámy, ke kterým se nikdo 15 let nehlásí a ani teď s tím nezačne, se jednoduše naskládají do kontejneru.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 12.06.14 21:44

Asi tak, nepíšete čí je ta bytovka, je to soukromé, je to SVJ, je to družstvo, je to obce? Jsou tam snad stanovena nějaká pravidla? Pokuta na jakém základě a od koho? Napřed se orientujte.

Datum: 12.06.14 21:47

rád bych se orientoval, ale píši jen to, co mi bylo sděleno. Jedná se o bývalou kočárkárnu, o žádných pravidlech nevím já ani sousedé. Je to družstevní bytovka

Od: buss®
Datum: 12.06.14 21:57

A družstvo má Stanovy, nějaké dokumenty, a znáte je? Nastudujte si zákon č. 90/2012 Sb.

Datum: 13.06.14 09:40

AShoj. A ten soudruh tam dělá co? A je to kdo? Asi bych mu řekl, že stojím v pomyslné frontě úplně na konci a že si má nejdříve pořešit ty všechny krámy co tam jsou okolo. Jestli to je nějaký soused, měl by být odeslán do patřičných míst. Protože řeší věci nějak na přeskáčku a možná i bez nějakého pověření.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.