Zaseknuté plastové okno

Od: Datum: 12.06.14 09:44 odpovědí: 2 změna: 13.06.14 08:08

Prosím o radu se zaseknutým plastovým oknem. Jedná se o okno pouze výklopné (ventilačka - panty pouze na spodní straně okna). Okno nejde otevřít. Klika chodí normálně, jde bez problémů otočit do polohy zavřeno i otevřeno, při manipulaci je i cítit normální chod - při zavírání okno přitlačuje, při otevírání uvolňuje, ale okno pak nejde otevřít. Je někde zaseknuté (pravděpodobně nahoře nad klikou, podle toho, odkud se ozývají rány při pokusech o otevření, ale to může být jenom subjektivní pocit). I při pokusu o poměrně hrubou manipulaci má vůli pouze několik milimetrů a pak natvrdo narazí do nějaké překážky, která mu brání v otevření.

Pokoušel jsem se vyšroubovat panty na spodní straně, abych se okno pokusil vysadit, ale ani to se mně nepodařilo. Vypadají jako na šroubovák, ale zatím jsem nenašel vhodný, se kterým bych se tam kvůli stísněnému prostoru dostal. V návodech, které jsem na internetu našel, všude píšou, že by tam měly být čepy, které jdou vyrazit. To jsem také zkoušel šroubovákem a kladivem, ale bez úspěchu. Zatím pouze přiměřenou silou, abych okno nenávratně nepoškodil.

Děkuji

Michal


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.06.14 12:28
avatar

Na seřizování kování plastových oken se používá imbus č. 4. zahnutý do pravého úhlu, šroubovák neshánějte. Nejlépe však uděláte, když se obrátíte na dodavatele okna se žádostí o seřízení. A to ještě dříve, než se vám je podaří poškodit neodborným zásahem. Dodavatelé seřízení provádějí většinou zdarma.

doplněno 12.06.14 12:36:

Používá se imbus 4 mm.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michal2*
Datum: 13.06.14 08:08

Asi se tedy radši opravdu obrátím na odbornou firmu. Bohužel okna byla dělána v době, kdy jsem v domě nebydlel a neznám montážní firmu, takže zadarmo to asi nebude:( Každopádně děkuji za rady.

Michal

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.