Deska pod bazén - tloušťka betonu

Od: Datum: 12.06.14 09:20 odpovědí: 18 změna: 10.03.15 23:19

Budeme dávat bazén Azuro 405 (ovál) do země.Radí nám betonovou desku.Jakou tlouštku betonu poradíte a je třeba kari sítě(jaké)?

Radek

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.06.14 09:41

Radku, dobrý den,

to je podle toho, kdo a jak bude kopat díru. Přesněji, podle toho, jak bude "načechrán" podklad. Není nic pevnějšího, nežli rostlý podklad. Pokud ten bude zhutněn(přesněji nebudeli načechrán), pak stačí na vyrovnání jen beton 5cm, a na něm tepelný izolantXPS o síle 5-10cm. Pak izolant i dokola..

doplněno 12.06.14 13:44:

Radku, ano udusat podklad a beton 5 cm. XPS (ale ten správný) přilepit lepidlem.

doplněno 12.06.14 17:57:

¨nedovedu stanovit, kolik % tepla utíká dolů, nahoru a do boků.

jen vím, že pod bazénem je průměrná teplota +/- 6-8°C, v bezénu je voda kolik? Bude se tedy ochlazovat teplá voda od studeného dna? A teplota stěn bude od teploty 8°C do?°C

bude se ochlazovat voda?

je jen na každém jak si vše nechá vysvětlit a čemu uvěří.

spodní voda po zhotovení bazénu nevadí..

Ohodnoceno: 0x

Od: rad*
Datum: 12.06.14 09:52

Dobrý den,díra je vybagrovaná,tak je možné že v některých místech nebude hlína v původním stavu.Bude tedy stačit udusat hlínu žabou a na to nalít 5cm betonu bez kari sítě?A ten XPS se má nalepit?Radek

Od: ptr
Datum: 12.06.14 14:11

Izolaci dolů nedávejte, to nemá smysl. 95% tepelných ztrát jde přes hladinu.

Mám Azuro 404 a na betonu (cca 10 cm se sítí) mám jen tu jejich filcovou podložku. Polystyren jsem dal jen kolem stěn, než jsem zbylou mezeru vyplnil betonem a kameny. Ovšem ten tam neslouží jako izolant, ale pro případ, kdybych se potřeboval v budoucnu dostat ke konstrukci bazénu.

Spíše než na izolaci dna bych se zaměřil na vyřešení případné spodní vody.

Datum: 12.06.14 21:18
Pořád se mi nechce věřit ,že váhu napuštěného bazénu udrží 5cm betonu bez armatury.
Datum: 12.06.14 21:40

když nevěříte, udělejte pokud. Položte zámkovou dlažbu silnou 4cm, na pevný podklad, třeba na silnici. Nechte jí přejete Tatrou, co udělá? Rozdrtí se?

Datum: 12.06.14 23:17
Nerozdrtí.Ale Tatře na ploše o síle 5cm nějak laicky nevěřím.
Datum: 13.06.14 09:21

rad, píšete že nerozdrtí a nevěříte? Čemu?

Hezký víkend

doplněno 13.06.14 13:27:

rad, opravdu jde hlavně o pevnost podloží. Když uděláte vrstvu betonu 12cm, avšak pod ním budou kaverny, dojde k prolomení tlakem. Pokud je rostlý terén, nemá kam klesat..

doplněno 16.06.14 08:59:

rad, se mnou si jen píšete, a já doporučuji rostlý podklad, 1cm písku bez kamínku, XPS na vyšší zátěž, případně trošku geotextílii a bazén. Izolaci i kolem dokola..

Je jen na Vás, co si rozhodněte a jak si zdůvodníte beton...

doplněno 23.06.14 19:05:

rad,

já používám Styrodur 4000 CS, páč ho mám za dobré peníze. Je pravda, že pod nafukovacím bazenem trošku jeho povrch utrpí, ale vůbec to nevadí jeho vlastnostem. Kdo chce mít lepší, zvolí Styrodur 5000 CS.

Lze zvolit i levnější EPS 100Z, ale ten se hodně promačká, příští rok ho otočím a pohoda..

Datum: 13.06.14 12:43

Věřím,že by se zámkovce nic nestalo.Ale betonová plocha 8x4m o síle 5cm,tomu moc nevěřím.Přesto dám na vás a udělám to tak.

Datum: 13.06.14 15:34
Pak tam je ten beton jen na vyrovnání a nemá žádnou nosnou funkci.Výrobce bazénu v návodu doporučuje rostlý terén a maximálně 2cm písku.Všichni co jsem s nimi o tom mluvil mi ale doporučují beton.
Datum: 23.06.14 18:31

milancukrar:jaký XPS doporučujete a jak ho případně ukotvit do písku

Radek

Od: jirkaaa
Datum: 10.03.15 17:56

...šmarjá, betonovou desku 5 cm? To je snad špatnej vtip a sronání s zámkovuo dlažbou je úplně mimo mísu. beton samozřejmě nerozdrtite v tlaku váhou bazénu, ale rozláme se ná namání ohybem. Vložit kari síť do betonu o síle 5 cm je v podstatě protimluv. To jsou rady přemeta prkený podlahy. Dejte alespoň 10 cm podle objemu vody v bázenu klidně i 15 cm.

Datum: 10.03.15 18:10

Jirko, nic pevnějšího, jak rostlý podklad není. Když odstraní nečechranou zeminu, udělá beton 5cm, třeba i s kari, nemá kam beton klesnout, prasknout..

Kolik bude zátěž na metr čtverečný? 1,2-1,4 tuny na metr? takže nic moc zatížení..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.03.15 19:29

milane nemáte zcela pravdu, rostlý terén je pevný v suchém stavu, jak se do nej dostane voda máte z toho kaši. Nepište to tak přesvědčivě, laik tomu uvěří a pak se díví, žemu spraš pod bazénam odtekla . . . . .

Datum: 10.03.15 20:11

Budujeme zemní bazény s krycí folií,jak s vyztuženými stěnami,tak i volně v zemi.Spodek je jen srovnaný a folie podložena starým kobercem.čištění je zajištěno okolní mělčinou s vodními rostlinami.

JABRAKA

Datum: 10.03.15 20:11

OK, míro, ale stejně tak můžeme tvrdit že vyteklá voda pod betonem podloží promění v kaši.

Kolik vody se dostane pod bazen? když je dobře udělaný?

Datum: 10.03.15 20:28

já se zde s nikým obvykle nehádám, ale pokud je bazén pod kopcem někdy to může být ivinohrad, tak byste něuvěřili, když příjde přívalák kolik vody a bahna a jakou rychlostí vletí do baráku, ani nevíte a nevěříte, že to je možné.

Datum: 10.03.15 21:00

ale věřím, jenže my se bavíme o jiném případě..

Datum: 10.03.15 22:42

Beton minimálně 10 cm a samozřejmě karisíť.- Fyzika. Na takových věcech se nešetří.

doplněno 10.03.15 23:19:

Já osobně kdybych si to dělal doma , tak dám 15cm s karisítí a 3cm estruďáku + izolace boků. Víte kolik já už jsem vživotě viděl např. vodoměrných šachet vytlačených ze země nahoru a to byly některé i zaplavené vodou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.