Otevřený balkón v nepřítomnosti

Od: Datum: 11.06.14 23:21 odpovědí: 7 změna: 12.06.14 12:17
avatar

Mám takovou otázku. Myslíte si, že v době nepřítomnosti (přes den) je bezpečné nechávat otevřený balkón v paneláku ve 3. patře? Stále se dohadujeme, já trvám na tom, že je nutné ho i přes den zavírat pokud není nikdo doma, někteří členové rodiny tvrdí, že přece do 3. patra nikdo nevleze. Ale vidím, že i sousedé ho nechávají otevřený i když vím, že doma nejsou. Jaký na to máte názor?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.06.14 23:30
avatar

pojišťovna to neuznává

http://www.ceskatelevize.cz/c…stovna-vam-kradez-neproplati/

doplněno 11.06.14 23:35:

http://eurookna.stolpa.biz/20…mikroventilaci-neni-bezpecne/

doplněno 11.06.14 23:37:

a to byla pouze mikroventilace, co teprve otevřené dveře! zloději vylezou všude, pokud mají motiv

Ohodnoceno: 0x
 
Od: virus*
Datum: 11.06.14 23:36

No ono to záleží i na umístění balkonu. My balkon ve třetím patře necháváme otevřený ,ALE ! na náš balkon by se musel zloděj spustit tak leda na laně protože poblíž není jiný balkon - přelezení ani přeskočení nehrozí, navíc tam nevede ani hromosvod,ale co je nejdůležitější ! máme sousedy,kteří mají o všem co se v okolí děje naprostý přehled (čilí důchodci) a nejsou lhostejní ani škodolibí.Takže asi tak..na tu otázku asi nejde odpovědět jednoznačně *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.06.14 06:15

Já bydlím také ve 3.patře.Dveře nechávám otevřené.I kdyby zavřené byly tak se stejně pojišťovna/kterákoliv/ bude vymlouvat a nic nezaplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.14 06:37

Rada policie když mne před lety vykradli - nezamykejte,budete mít menší škodu. A pokud nemám skutečně bezpečnostní systém na úrovni - 3 železné závory,(jak jsem viděl v 6.patře paneláku jednoho pana profesora v Praze Bohnicích),tak logicky mají pravdu.A na balkon ve třetím patře je skutečně složitější se dostat,ale když si někdo vytypuje Vaši sbírku,ani ty zavřené dveře nepomohou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: minato*
Datum: 12.06.14 07:12
Pokud budou zavřené a navíc ve třetím patře tak pochybuji, že by do toho zloděj za bílého dne šel. Šplhat a ještě se dobývat do bytu. Jestli máte prověřené sousedy, pak bych se nebál nechat balkon otevřený, může to v lidech budit pocit, že je stále někdo doma a zájem odpadne.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.06.14 11:19
avatar

Asi je to šatně ale i já svůj balkon nechávám otevřený, ventilačky otevřené i když jedu na chalupu, kdyby moc pršelo sousedka zavře, 4 patro.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.14 12:17
avatar

No teda - to jste mně překvapili! Já jsem vycvičená z rodinného domku na vesnici (slepá ulice na konci vesnice) zavírat co jde. Je fakt, že ani tam by nebyl problém se dostat do kterékoliv části domu i přes veškeré překážky, ale nedůvěra, zprávy i z blízkého okolí o vloupáních, varování místního rozhlasu a zvyk dělají své. Dobře. Nebudu už tak prudit a obhajovat svůj, asi ne moc správný, názor. Snad máte pravdu... Děkuji za zastavení a za odpovědi.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.