Kroucený nebo konvexní hřebík?

Od: Datum: 11.06.14 22:15 odpovědí: 23 změna: 13.06.14 10:17

Zdravím,

jaký hřebík lépe drží ve dřevě?

Kroucený nebo kroužkový (konvexní).

Máte někdo odzkoušeno?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 11.06.14 22:30

Odzkoušeno ne, takže jen logicky:

Kroucený se při zatloukání otáčí, takže potom při rozpojování obou "dřev" funguje jako šroub, a bez otáčení se "dřevy" proti sobě vlastně trháte "závity"

Kroužkový si při zatloukání udělá díru, kterou se může vrátit zpět, proti srsti...

Věřil bych víc tomu kroucenému...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.06.14 00:51

To že se hřebík při zatloukání pootáčí, podle mě musí platit pouze u zatloukání kladivem.

Když si vezmu že hřebíkovačka to nastřelí během zlomku vteřiny, tak to tam musí nacpat "přes závit".

Od: lmgify
Datum: 12.06.14 01:57

Ono i tim kladivem se typicky krouceny hrebik z nastrelovacky zatluceno na jeden uder (jeden poklep na to, aby sam stal, dalsim uderem se zarazi az po hlavicku a tretim uderem se hezky zarovna hlavicka s plochou).

Celkova doba behem toho druheho uderu, kdy je kladivo v kontaktu s hrebikem a dochazi k vtlaceni hrebiku do dreva, bude porovnatelna s tou nastrelovackou. Urcite se vzhledem k te rychlosti nebude ten hrebik (moc) stacet, ale na to, aby se vyviklal zpatky nahoru, uz se tocit musi a te se chce o hodne mene nez hladkemu hrebiku, kteremu se staci jen vysunovat.

Ohodnoceno: 0x

Od: host
Datum: 11.06.14 22:44

Obyčejný železný. Vlivem vlhkost postupně trošičku zrezne na nejde vytáhnout, pokud jo, tak i se dřevem, do kterého je zarostlý. Lepenkáče na střeše s asfalťákem, dlouhé hřebíky v drážce palubek nebo v plaňkovém plotu nebo i v latích na střeše v suchu pod taškamy i jinde drží dokud neureznou nebo neuhnije dřevo kolem.

Kroucený se možná lépe zatlouká než koužkový. Ten bych hádal do nějakého měkčího materálu, který se po průchodu při zatloukání zase vrátí a obklopí celý tvar dříku

Datum: 11.06.14 22:55

nedávno jsem rozdělával palety (vytahoval hřebíky) a ty kroužkové šli hůř ba se i nějaký utrh

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.06.14 11:36

Mám stejnou zkušenost.

JB

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.06.14 14:25

To Magor a Jabraka-připojuji se k Vám ! stejná zkušenost!

doplněno 12.06.14 15:45:

jen doplnění-ten kroucený bude držet lépe než obyčejný,teda než zkorodují nebo zreznou *smich*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.06.14 15:27

Tímto všichni jen potvrzujete mojí myšlenku, že kroužkový bude lepší... použiju tedy kroužkové hřebíky...

Od: betaraybill*
Datum: 11.06.14 22:55

Když to tak sleduju. Není pak lepší rovnou použít šroub?

Datum: 11.06.14 23:25

vrut by asi lepší byl, ale je mnohem složitější na instalaci (nenacpu ho do hřebíkovačky)

nehledě na to že hřebík 3,1x90mm stojí 0,24kč a šrou 4,5x90mm minimálně 0,45kč

doplněno 12.06.14 00:48:

To že existují automatické šroubováky samozřejmě vím, ale nemám ho.

Kdežto hřebíkovačku mám "paslode cnw 90", tam dám jakýkoli hřebík a oproti šroubu za směšné peníze.

Datum: 11.06.14 23:46

Existuji i "hrebikovacky" pro vruty. Pouzivaji se treba kdyz se delaji drevene balkovy (podlaha z prken sroubovanych zeshora).

Datum: 12.06.14 00:07

"Hrebikovacky" pro vruty (zvane "automaticke sroubovaky") k videni treba na tomto e-shopu.

Datum: 11.06.14 23:44

Hrebik x vrut: vrut je pracnejsi na instalaci a trva to dele, tzn. ze je obecne projekt se vruty drazsi.

Dale pak je dost tezke najit vrut se stejnou pevnosti jako hrebik a kdyz uz ho nekdo vyrabi, tak si to take necha poradne zaplatit. Nikde je nevyrabi z duvodu, ktere jsem popisoval vyse (delsi doba instalace, pracnejsi, ...)

Datum: 11.06.14 23:26

Myslim, ze ty krouzkove se obecne povazuji za lepe drzici.

Datum: 12.06.14 02:58

O tom, jaky hrebik je nejlepsi, byly napsany cele studie. Podle jedne z poslednich je sice specialni krouzkovy typ o neco silnejsi, ale nejsilnejsi je momentalne nejaky komercne vyrabeny spiralovy.

Precti si ale tu studii, co to znamena "nejsilnejsi" (uplne vytazeni hrebiku). Pro vytazeni o 2-3cm je nejsilnejsi krouzkovy.

Datum: 12.06.14 15:38

Kroužkové se před instalací namazávaji lepidlem.Vznikne nerozebiratelný spoj.

JB

Datum: 12.06.14 03:04

Puvodne jsem si nevsiml, kdo je konkretne tazatelem teto otazky. Ted koukam, ze je to @requied . Zacinas stavet ten svuj senik? Definitivne jsi zavrhl vruty?

Stale se jeste rozhlizim po nejakych dobrych konstrukcnich vrutech (chci videt testy v porovnani s hrebiky - na pracnosti hrebiky vs. vruty mi nezalezi. Nijak nespecham, mam na to cas, stavet si to budu pro sebe a el.sroubovak si koupit umim).

Datum: 12.06.14 11:15

Jo jo, už začínám se stavbou. Seník se ale bude stavět až po dostavbě domu :)

Vruty jsem úplně nezavrhl, ale jejich použití omezím jen na opravdu nutné věci.

Přeci jen s tou hřebíkovačkou je práce mnohem pohodlnější.

Datum: 12.06.14 22:04

(Nekteri) lidi rikaji "senik" vsem drevostavbam :) Asi proto, ze drive se takhle u nas stavely seniky, kdezto hlavni dum se stavel z kamene nebo cihel/tvarnic.

Mike Holmes dava prednost vrutum i na strukturu, ale co jsem tak zkousel, tam se mi u docela velkeho procenta vrutu ukrouti hlava pri sroubovani (proto porad hledam kvalitni silne konstrukcni vruty) a pak se mi take casto "rozzvejka" hlava (Philips, ...), takze dodnes hledam kvalitni hlavu (chtel bych Torx a profesionalni sroubovacku s omezenim krouticiho momentu, ale to asi chci moc :( ) Premyslel jsem si o Inbus ("Imbus") a o 6-ti hranne hlave, ale tam jsou zase jine problemy.

Datum: 12.06.14 22:59

Když už bych bral vrut, tak něco jako "Rapid2000" nebo prostě šroub kterej si sám předvrtává díru.

http://www.topnaradi.eu/tesar…rapid-2000-rapi-tec-2010.html

Hlava torx je u těch lepších šroubů snad už běžná.

A na šroubování používat rázový šroubovák, nevěřil jsem ale je to ohromný rozdíl.

Když si vezmu že u mě na baráku je 8000ks hřebíku 3,1x90 a 30000ks 2,8x50, tak rozdíl v ceně vrut/hřebík dělá skoro 15000,-

Takže hřebík je pro mě jasná volba.

Datum: 12.06.14 23:15

To je zajimavy vrut! Moc se mi libi. Diky za odkaz. *palec*

Hledal jsem neco kolem 90mm (pro konstrukce systemem 2x4) a ten Rapid 2000 se dela i v tento rozmerech. Super!

Jinak razovy sroubovak jsem pochopitelne pouzival, ale ten prave strhaval jednak ty vruty a i ty jejich hlavy (Philips, PoziDrive) u tech vrutu, ktere jsem zatim pouzival.

Urcite se na ten doporuceny vrut podivam blize.

Datum: 13.06.14 10:17

jinak podobný vruty u nás prodává baumax, maj ještě jinak dělanou špičku a možná budou za lepší cenu

Datum: 12.06.14 07:34

Ahoj. Úplně nejhorší je namazanej fungl novej lepenáč natlučenej do okapního přídržnýho plevhu na kraji střechy. Toho pak vytáhne silný vítr i po 25 letech. To pak plechy jako krytina lítaj. Takže, i rez by se hodila. Někdy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.