Vyrovnání po rozvodu

Od: Datum: 11.06.14 14:58 odpovědí: 7 změna: 13.06.14 14:04

Dobrý den,

před uzavřením manželství, manžel vyměnil svůj byt 1+1 za 3+1 v OV. Doplatek 170tis jsem platila já. Nyní spolu nežijeme, budeme se rozvádět. Byt je prodaný a manžel mi odmítá vrátit tyto peníze. Žádný doklad od toho nemám a on to nepopírá, že jsem ten doplatek platila já. Je nějaká možnost, abych ty peníze dostala? Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.06.14 15:20

To je zapeklitá situace, když s ním není dohoda a nemáte doklady. Skutečně ten doplatek neporírá? V tom případě se to nechte od něj podepsat písemně, pak už se to dá vymáhat. Ještě je možnost, pokud jste platila ze svého účtu, že by se v bance dal dohledat převod z vašeho účtu na účet příjemce doplaltku. Aspoň nějaký doklad byste měla. No, uvidíte, jaké budou další rady.

Ohodnoceno: 1x

Od: cohenka
Datum: 11.06.14 15:36

Nehodlá mi nic podepsat ani se mnou komunikovat. Jediný co mi řekne, ať si to dám k soudu...Peníze jsem dávala osobně a předávali jsme to paní za byt.

Datum: 11.06.14 15:42

Tak jestli máte nějaké svědky to by pomohlo.

Datum: 11.06.14 16:34

pokud to je tak jak říkáte, tak jedině to vymáhat soudně...samozřejmě s nejistým výsledkem s tím,že budete mít další výdaje za soudní řízení.

Datum: 11.06.14 21:00

Ahoj. Cohenko, právě ta pan,í co jste ji předávali ty peníze na doplatek bytu, by mohla být ten správný svědek. Tedy, pokud je dostupná.

doplněno 12.06.14 07:27:

Třeba tím, že to byl doplatek. A ten byl v nějaké konkrétní částce, dost podobné té hodnotě jejího podílu. Tonoucí se stébla... . Když nic není, tak jako to stéblo by tohle mohlo třeba pomoct. Třeba Kimbo poradíš něco lepšího?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.06.14 22:07

@humbucker: Ta paní by mohla spolehlivě dosvědčit jen to, že peníze za byt převzala. Nevím, jak by mohla dosvědčit, že šlo právě o peníze tazatelky.

doplněno 12.06.14 22:09:

"Nyní spolu nežijeme, budeme se rozvádět." Moc už se toho poradit nedá. Ještě bych se pokusil prosadit zohlednění uvedené částky v rámci rozdělení společného jmění manželů u nastávajícího rozvodového řízení. Je možné, že by to šikovný advokát dokázal obhájit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.06.14 14:04

To, že byla chyba nemít, žádný "papír" na to, že ty peníze na ten doplatek byly vaše nemá cenu rozbírat.

Když se to vzeme kolem a kolem, tak selský rozum říká, že šanci nemáte žádnou. Ale pokud by člověk šel do extrému, tak u soudu by mohlo dojít na doložení, že manžel použi své peníze...vy byste měla doložit to samé a myslím, že výpis z účtu, pokud jste je neměla pod polštářem, by mělo být přesvědčivější. A druhá věc je křivá výpověď u soudu, ale to už je opravdu věc svědomí a žaludku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.