Zkušenosti s heatflow?

Od: Datum: 10.06.14 16:52 odpovědí: 10 změna: 12.10.15 14:11

Dobrý den, slyšel již někdo o tomto vytápění? Právě mi to poslal kamarád a podle jendoduchého výpočtu při ceně za kw/h mi to nepřijde zas tak ekonomické

5000 x 4,6 ...

Dík


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.06.14 16:57

Zkušenosti žádné nemám ale také mi přišla nabídka na tento systém.

Logicky:

- bude to o trochu lepší než "infra topné panely", protože je to velkoplošné.

- bude to stejně drahé jako topit přímotopem, žádné zázračné úspory se nemají kde vzít

- bude to o dost dražší než pořízení přímotopů nebo el. kotle, A je dokonce dost pravděpodobné že to vyjde dráž než vodní topení s levným TČ vzduch-voda

Ohodnoceno: 0x
 
Od: muff007
Datum: 16.08.14 21:24
Nemáte pravdu že to bude stejně drahé jako topit přímotopem a že se žádné zázračné úspory nemají kde vzít...Sálavé panely - odporový topný prvek v topidle se vlivem průchodu (odporem) elektrického proudu zahřívá a zároveň nahřívá i přední plochu. Velikost tepelného toku přenosu tepla sáláním je dána nejen materiálovými vlastnostmi emitujícího (topného) povrchu, ale i vzájemnou vazbou mezi spektrem přenášeného radiačního toku a spektrální pohltivostí absorbujícího povrchu. Přes tento povrch se tvoří požadovaná vlnová délka infračervené energie tzv.Infračervené záření. Tato energie se po dopadu na jakákoliv pevná tělesa mění v teplo – ohřívá všechny předměty, které jsou této energii vystavené. V případě vytápění jsou rozhodující materiály ve vytápěném prostoru, které mají schopnost akumulace ( stěny, podlahy, stropy apod.). Tato stavební konstrukce si dokáže teplo nahromadit a sekundárně jej vracet do vytápěného prostoru ( emisivita materiálů) a určovat svou teplotou tepelnou pohodu ve vytápěném prostoru. Právě ve schopnosti stavebních materiálů akumulovat "infrateplo", spočívá princip nízkoteplotního infračerveného vytápění sálavými panely (někdy nazýváno jako "infratopení". Pokud mají navrhovaná tělesa sloužit pro zahřívání a sušení materiálů, které se vyznačují výraznými selektivními vlastnostmi, je možné podstatně zlepšit radiační vlastnosti topných těles výběrem optimálního selektivního povrchu a tím zefektivnit přenos tepla zářením mezi topným tělesem a daným materiálem. Optimální projekční uspořádání a vhodná konstrukce topných ploch zvyšující sálavou složku přestupu tepla, má při vytápění největší vliv na úsporu energie.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 16.08.14 21:47

Fajn, teď, prosím, ještě jednou česky. Za mě bych se přimlouval hlavně na nějaký příklad na výraznou selektivní vlastnost a případně také na výraznou neselektivní vlastnost, Nebo snad na nevýraznou selektivní vlastnost?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.14 22:00

Žádné zařízení nemůže vydat více energie než do něj vstoupí a je úplně jedno jestli vstupní energii přemění na teplo, světlo, ir nebo cokoli jiného.

Takže není možné aby to bylo řádově úspornější než obyčejný přímotop.

doplněno 16.08.14 23:40:

...a aby měli stěny a ostatní plochy co zářit, tak musí infra folie vyzářit stejný výkon jako přímotop, takže opět jsme u toho že se žádná úspora nekoná.

Smysluplné využití infra systémů je ve velkých halách kde potřebuji teplo na pracovišti a nechci zbytečně vytápět celou halu.

Jen tady prosím nešiřte bludy že je to zázračné úsporné topení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: muff007
Datum: 16.08.14 23:04
Infra topná folie také nevydává více energie než do ní vstupuje.Přečtěte si ještě jednou to co jsem napsal,nebo si něco přečtěte o infračerveném záření.Infra je energie která ohřeje vše co jí je vystaveno.Přímotop pouze ohřeje vzduch stejně jako radiátor.Odporový drát v podlaze dokáže pouze nakumulovat podlahu,která následně ohřeje vzduch-stejně tak podlahovka.Infra akumuluje kompletní konstrukci,ne jen podlahu či strop kde je folie nainstalovaná.Tudíž veškeré materiály (hlavně podlaha,stěny,strop) sálají teplo.A jak už sem napsal-sálaní a akumulace mají při vytápění největší vliv na úsporu energie.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirisauer
Datum: 12.10.15 14:11

jezisi, to jsou stale stejny argumentacni sracky, co se tady siri na netu od firmy heatflow...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 17.08.14 02:27

Podivejte se na jejich stranky. Spousta nesmyslu v pekne graficke uprave.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: muff007
Datum: 17.08.14 08:43
vypište mi konkrétní nesmysli které máte namysli
Ohodnoceno: 0x
 
Od: muff007
Datum: 17.08.14 10:32
Nemáte pravdu a velice se pletete.Jak jste zmínil na začátku nemáte s tímhle topením na rozdíl ode mně absolutně žádné zkušenosti tak nešiřte bludy vy!Jen upozorním nemám s firmou nic společného,mám jen vlastnízkušenosti jako realizační člověk.Docela mě tenhle systém vytápění zajímá a něco sem si o tom aspoň přečetl.Kdybyjste udělal to samé možná by jste zjistil že poslední technologii se podařilo eliminovat nevýhody infrapanelu které jak už jste zmínil sloužily vy velkých prostorách kde bylo potřeba teplo jen v určitých místecha ne v celé hale.Máte sice pravdu v tom že musí vynaložit stejnou energii jako např.přímotop,ale hned vám vysvětlím tu úsporu.Běžným topením (radiátor,přímotop) ohřeje pouze vzduch.Když takové topení vypnetevelice rychle klesá teplota-máte po teplu-Tu díš s takovýmto topením musíte topit téměř nepřetržitě.Díky akumulaci infra zářením vám stačí podstatně kratší doba.Teplo vám sála z konstrukce ještě několik hodin po tom co topení vypnete!Uvedu vám příklad se kterým sem se nedávno setkal a jsou to mé vlastní zkušenosti.Jedna paní bydlí v posledním patře(pod střechou) kdy z důvodu zatékání měla kompletně zničený,promáčený pokoj.Po opravě střechy se snažila el.přímotopy několik týdnů vysušit pokoj-bez úspěchu.S touto infra folii jsme pokoj vysušily během pár dní.Několik hodin po vypnutí folie sem cítil ze stěn neustálé sálání tepla.V pokoji bylo po celou dobu otevřené okno a ještě několik hodin po vypnutí bylo v pokoji stále teplo.Chápete tu úsporu?Radiátor,přímotop-neakumuluje -ohřeje vzduch který vám dokáže velice rychle "utéct"-musíte topit nepřetržitěDíky efektivitě infra akumulaci která neohřívá vzduch ale konstrukci,která sálá teplo a sálá ho ještě dlouhou dobupo vypnutí topení- Z reálných zkušeností folie po akumulaci objektu je zapnutá jen několik hodin denně.Je velký rozdíl jestli topíte přímotopem který musíte mít zapnutí věští část dne,nebo máte infra akumulaci která je zapnuta podstatně kratší dobu.Díky slunci které ohřívá naší planetu infra červeným zářením a ne jako přímotop,máme taky teplo ještě několik hodin po té co slunce zaleze!-Nebo chcete snad pochybovat o funkci slunce?Jak je možné že v létě máme přes den teplotu 30 a ráno když stávám za tmy do práce je teplota stále přes 20?Spoustu lidí jen nedokáží přenést přes srdce nástup nové technologie,plivou na ní jak jen nejvíce můžou,hází jí do jednoho pytle s přímotopy které se nijak neosvědčily.Nebo jsou zastánci svých topných systému které nabízejí zákazníkům Bohužel ale pro ně mám za sebou několik realizací tohoto vytápění a jasně Pozitivní reference lidí kteří tohle vytápění mají a mají ho už delší dobu (ne měsíc,nebo 2)jsou sním spokojeni a na spotřebu si absolutně nestěžují,ba naopak.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.14 12:38

A váš šestý smysl vám říka zcela správně že to takový zázrak nebude.Nelze přeci ohřát celou zeměkouli 100w žárovkou.

Je to staré asi tak 15 let nijak zvlášť se to nerozšířilo.A má vlastní zkušenos ,na dovolené tím vytápěl hotelové pkoje byla tam děsná kláda,vícekrát jsem tam nejel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.