Prací deky

Od: Datum: 10.06.14 11:13 odpovědí: 6 změna: 12.06.14 17:36
avatar

Poměrně naléhavě potřebuji poradit s koupí deky - přikrývky do postele. Celý život spávám pod dekou z peří, s jinými dekami nemám vůbec žádné zkušenosti.

Potřebuji, aby nová deka byla prací a poměrně rychle usychala. Aby byla teplá (pro zimomřivou osobu). Aby nebyla příliš drahá, budu kupovat dvě na prostřídání. A v neposlední řadě aby byla v nějakém internetovém obchodě na skladě, ale to už si budu zjišťovat sama.

Uvítám i všechny rady, čeho se vyvarovat, na co si dát pozor.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.06.14 11:35
avatar

Asi vám konkrétní značku neumím poradit. V některých obchodech, třeba v IKEA, mají u každého typu deky krabici se skleněným víkem a v ní náplň deky. A taky naprosto přesně popsáno složení a údržba. Např péřová štepdeka se pere. Dávám ji do prádelny na vyprání ve vodě, protože se mi nevleze do pračky. ;) Nedejte se zmást kapku větším rozměrem, v menším povlečení se to v prošití srovná.

doplněno 11.06.14 06:58:

Bimbam, možná, že by váš problém vyřešilo stlaní jako mají v Anglii a v Americe. Ve filmech vidívám několik vrstev na přikrytí. Tak tak nějak. Nějakou deku na rychlé praní a na ni něco hrubšího, co by se nemuselo tak často prát. Klidně tu horní vrstvu pokládat našíř. ;) Když už mám letní deku a je mi zima, hodím na ni ještě Larisu našíř. Nebylo by tohle řešení"cestou nejmenšího odporu"? Pochopila jsem dobře, že řešíte postel maminky nebo starého, zimomřivého člověka?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.06.14 06:34
avatar

Děkuji za odpověď, i když to je pro mě další rána, že se deka asi nevejde do pračky. Poptám se v domovech pro seniory, jak se k problému staví tam.

Datum: 11.06.14 09:42
avatar

Bimbam, radím pořídit si deku z dutého vlákna. Schne rychle a dá se prát dokonce i na 90°C, takže zabije všechny nežádoucí bacily Existují i dvouvrstvé - na léto 1 vrstva, na zimu připnete vrstvu zimní.

Někomu ale tahle deka nevyhovuje, některé tyhle deky člověka pořádně "neobepnou" (tím, jak jsou lehké).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lk
Datum: 11.06.14 09:50

mám deky z mikrovlákna, kupovala jsem je kvůli babičce. dvouvrstvé , na léto se jen jedna, slabší deka, na zimu se sepnou dvě. babička si je moc chválila, vyhovovala jí i ta lehkost. pěkně teplé. peru v pračce a velmi rychle uschne. koupila jsem je , když byla 50% sleva

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lk
Datum: 11.06.14 09:52

oprava : deky z dutého vlákna ne z mikrovlánka, jak jsem napsala

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.14 17:36
avatar

Děkuji za další rady. Se zpožděním, už druhým dnem mi nešel internet a dnes dosloužil mobil. Protože jistě mnozí chápou, na co potřebuji prací deky, tak s trpkým úsměvem dodám, že když se něco pos***, tak pak úplně všechno a všude...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.