Založení SVJ cena

Od: Datum: 09.06.14 21:37 odpovědí: 7 změna: 10.06.14 14:57

Dobrý den,

rád bych se zeptal kolik stojí založení SVJ? My teď dostali vyúčtování za rok 2013 a je tam založení za 150 tis. Chci se tedy zeptat, zdali je to normální? A odměny statutárům za 80 tis. (jsou tři nebo čtyři). Standard částka?

Děkuji

J.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 09.06.14 22:19

Poplatek za zaregistrování a notář (co bylo dál, posudky, Prohlášení?). Co dáte výboru je jen a jen na vás. Od zadarmiko po ... a neříkáte, kolik bytů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.14 22:20
avatar

něco tady

http://www.notarrysanek.cz/sp…-vlastniku-jednotek-zalozeni/

v minulých letech

http://www.portalsvj.cz/disku…-zalozeni-pravnicke-osoby-svj

doplněno 09.06.14 22:22:

přihlaste se na www.portalsvj.cz a můžete získat hodně informací

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.14 11:30
avatar

Záleží na tom,jestli je v tom i převod bytu od družstva a převod části pořizovacího úvěru a poplatky notářské.Odměny funkcionářům stanovuje schůze majitelů bytů a to podle skutečně odpracovaných hodin a po zdanění.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.14 11:51

Za zápis je to pár tisíc a odměny výboru jsou na vás, jako členech. Ty jste MUSELI odsouhlasit. My máme odměny výboru nulové. Nějaké by asi být měly, ale ta vaše čísla jsou opravdu poněkud mimo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nlo
Datum: 10.06.14 12:37

Založení defacto nestojí nic, nutné náklady jsou cca do 7-10 tis. To zn.: notářské služby s tím spojené a návrh na vklad na K.Ú. Zbytek jsou náklady, které nejsou nutné nicméně k založené SVJ je třeba spousty dokumentů jako prohlášení vlastníka a zákresy dobudvy po patrech, stanovy, různé převody domovních elměrů, plynměrů anevím, co tam ještě máte. K tomu můžou SVJ udělat hned revize těchto zařízení (to také něco stojí). Tedy dost rozsáhlá adminitrativa s tím spojená. Je jen na vašem výboru, zda to vše udělá sám a zdarma, nebo si někoho najme a za kolik. Zrovna tak záleží v jakém stavu byly/jsou stávající dokumenty družstva nebo z čeho vzniklo SVJ - tedy co bylo k dispozici a co bylo třeba vyrobit.

Osobně si myslím, že pokud jde cca o 20ti bytech a bude se šetřit, tak 100 tis. max. Za tu cenu bych vám to také rád udělal. Tedy dle mého ceny přemrštěná - nepíšete ale dost podstatných informací - velikost domu, stav před SVJ atd (a co vše v ceně je). Třeba tam je i založení účetnictví se zálohou, případně zpracování nějakých uzávěrek nebo vstup předchozího subjektu do likvidace (nemůžou vedle sebe existovat dlouho družstvo a nové SVJ). Pak cena stoupá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.14 14:55

Je to zhruba těch 25 bytů z toho část je stále města a část je koupená (půl na půl). SVJ je založené cca před rokem, máme firmu, co mám dělá účetnictví i spravuje dům, ale neumím si představit, co v té čásce je zahrnuto. Přijde mi to docela hodně... jinak odměny statutárů SVJ jsou zvlášť... každý cca 20 000 / rok.

Datum: 10.06.14 14:57

My právě dostali jen jakési vyúčtování za rok 2013 a je tam jen položka - založení SVJ a částka...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.