Krb s udírnou na dvorku, jaké normy

Od: Datum: 09.06.14 08:22 odpovědí: 2 změna: 09.06.14 14:19

Dobrý den,

mám v plánu rekonstruovat dvorek a při té příležitosti postavit krb s udírnou. Problém je ten, že dům ve kterém bydlíme je dvoupodlažní, kdy já obývám přízemí a sousedé mám nad sebou. Dříve než se vrhnu do vlastních návrhů řešení krbu s udírnou by mě zajímaly odkazy na normy či vyhlášky zabývající se umístěním komínů od grilů či udíren nebo,zda-li se na toto vztahují vůbec nějaké normy. Jedná se mi o to, že se může stát že kouř za určitých podmínek může jít do sousedových oken a rád bych měl toto pořešeno dle norem vzdálenosti a výšku komínu. Nyní zde grilujeme na přenosném grilu a nikdy nikdo nenadával, ale nerad bych po takovéto investici řešil problémy s komínem apod.

Díky za rady a poznatky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 09.06.14 14:11

Myslím, že by mi už mohlo vadit, co půjde z toho komínu. Vyzpovídejte svého kominíka, revizního technika, aspoň poznáte, na jaké je úrovni. Jinak normy najdete možná na intu, třeba ČSN EN 1443, 73 4201, stav. zákon + vyhláška.

doplněno 09.06.14 16:43:

S udírnou na dvorku bych si moc hlavu nelámal, návodů dosti např. http://www.vyuzeno.cz/2012/08…/stavba-domaci-udirny-cast-i/ a j.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.14 14:19

Jestli půjde sousedovi kouř do okna podle normy nebo bez ní je myslím jedno. Hádat se budete stejně. Nebylo by lepší se domluvit a jít do stavby spolu se sousedem. Pak by nebyl důvod na dohadování.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.