Pojisteni nemovitosti a domacnosti

Od: Datum: 08.06.14 17:57 odpovědí: 3 změna: 11.08.14 19:01
Jake doporucujete pojisteni RD a domacnosti?
Co jsem se dival napr. na allianz, tak maji tak nastavene limity, ze krome nejvyssi varianty se skoro nic nehradi, a pokud ano, jde treba o 20% pojistne castky.
Nejvyssi varianta mi pak vychazi na cca 10 tisic rocne. Coz je celkem dost.
Vyplati se vubec pojisteni?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.06.14 23:46
avatar

Jenom poznámka, rada je tu těžká. Já mám pojištěn dům s garáží za téměř 5 tis. ročně u ČP, ale jde o pojištění asi 10 let staré. Každá varianta pojištění, které bych na stejný majetek uzavřela dnes, by byla o dost dražší. Nechat to nepojištěné je samozřejmě taky možné, ale je to trochu "na nervy" . Takže nejspíš nějaký srovnávač cen a zamyslet se nad nabízeným rozsahem, přece jen živel a zloději občas můžou "úřadovat". Nejspíš bych ale zase šla do toho nejnutnějšího.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.14 10:57
avatar

Minulý týden se tu objevila podobná otázka,

já teď vajednávám se třemi pojišťovnami, a uvidíme kam to dotáhneme tento týden.

Pojištění 10 tisíc se i mě zdá hodně..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: oldfor*
Datum: 11.08.14 19:01

Dobrý den, vyznat se v pojištění RD a dom je těžké. Je třeba si pročíst pojistné podmínky, v kterých se ale nikdy nikdo nemůže zorientovat, protože význam všech slov není vysvětlen a tak jejich dopad při pojistné události "zná" jen likvidátor.

Je potřeba najít externího poradce (pojistného makléře), který má doboru pověst (zná ho víc lidí, mimo jeho rodinu), pracuje v oboru více jak 2 roky (tj. umí číst "mezi řádky"), tyto pojistky sjednává (v porovnání s jinýma pojistkama je zde hodně práce a málo peněz za sepsání), považuje za důležité dům vidět (nesepisuje smlouvu jen z kanceláře) a dvě hodiny trpělivě vysvětluje, kdy se neplní (protože ví, že se o Vás chce starat, ne sepsat a zmizet). Zdá se to nemožné, ale pár takových lidí v republice pracuje, protože doufaji, že to oceníte a příště se na ně obrátíte i se sepsáním jednoduší smlouvy. Ten Vám poradí, kdy máte nárok na plnění, pomůže s vyplněním hlášenky a prosazením vaše práva při vzniklé škodě.

Přeju, ať ho najdete.

Mějte se.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.