Odhlaseni z trvaleho pobytu

Od: Datum: 08.06.14 14:28 odpovědí: 4 změna: 08.06.14 20:18

Dobry den chci se zeptat.Bydlel jsem v obecnim byte s babickou a dedou.Najemni smlouva byla na ne.Oni jsou ted v domove duchodcu a byt se vratil obecnimu uradu.Chtel jsem se z bytu odhlasi trvale bydliste ale rekli me ze to nejde.Muzete me poradit jak se odhlasit kdyz uz zde nebydlim.V soucasne dobe jsem na ubytovne.Dekuji za odpoved.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 08.06.14 14:36

pokud vím,tak není potřeba se nikde odhlašovat z trvalého pobytu. vždy jsem se jen k novému přihlašoval

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.06.14 14:53

vy sám si trvalé bydliště nemůžete odhlásit. můžete si jenom přihlásit nové a tím dojde automaticky k odhlášení starého. do té doby, než si někde přihlásíte nové, jsou dvě možnosti:

- majiteli nemovitosti, kde máte trvalé bydliště, to bude jedno a nebude to nijak řešit - trvalé bydliště zůstane stále stejné

- majiteli nemovitosti to jedno nebude, bude to řešit a odhlásí vás - tím automaticky dostete trvalé bydliště na úřadě v místě původního trvalého bydliště

Ohodnoceno: 3x
 
Od: anthel
Datum: 08.06.14 16:16

Navštivte oddělení evidence obyvatel na příslušném městském úřadě a poraďte se s nimi. Majitel nemovitosti může podat žádost o odstranění trvalého pobytu. Pokud by Vám tedy úřad neumožnil, abyste takovou žádost podal Vy sám, zkuste o to požádat majitele nemovitosti - tedy v tomto případě opět obecní úřad. Nevidím důvod proč by vám neměli vyhovět. Většinou jsou to právě majitelé nemovitostí, kteří mají velmi často podmínku, že si nájemník trvalý pobyt v bytě nemůže přihlásit.

Na druhou stranu - pokud nemáte možnost přihlásit si trvalý pobyt někde jinde, počítejte s tím, že se z vás úředně stane bezdomovec a čekají vás problémy přinejmenším s doručováním pošty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.14 20:18

Ahoj. Ať se s trvalým bydlištěm nakonec stane cokoliv, je důležité si všude kde je to záhodno , oznámit tzv. doručovací adresu pro písemnosti. Minimálně na své původní poště. To si potom děvčata na poště ty zásilky předají z ruky do ruky a doručí kam je třeba. Mě to tak funguje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.