Byt po zemřelém

Od: Datum: 08.06.14 10:32 odpovědí: 12 změna: 08.06.14 20:35

Pořídili jsme si s přítelem byt ve starším domě a teprve pár týdnů po koupi jsme se od sousedů dozvěděli, že v bytě jeden z předchozích majitelů zemřel. Je to už 3 roky, byt mezitím koupil od pozůstalých nový majitel, který o tomto údajně nevěděl a celé ty 3 roky byt obýval. Nový majitel byt prodával, protože se u něj změnila situace a potřeboval jít do většího. Sousedé nevědí podrobnosti, tedy jestli byl zemřelý ihned objeven, popřípadě byl v bytě delší dobu. Chtěla bych se zeptat, zda hrozí nějaká zdravotní rizika z obývání takového bytu, popřípadě zda jej máme nějak sanovat atd. Předpokládám, že pokud zavolám na sanační firmu, budou mě samozřejmě strašit, protože budou chtít sanaci realizovat kvůli zisku. Děkuji za rady a názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: betaraybill*
Datum: 08.06.14 10:38

Po 3 letech bych byl v klidu

Ohodnoceno: 2x
 
Od: michaelas*
Datum: 08.06.14 11:18

Tím se víceméně také snažím uklidnit, obzvlášť když v bytě už mezitím bydlel někdo jiný. Ale znáte to - organismus každého z nás může reagovat na případné škodliviny jinak. Proto se raději ptám.

Datum: 08.06.14 10:39
avatar

Pokud by byl nějaký problém, tak by ti ho okamžitě signalizoval tvůj nos. Pokud tam není nic neobvyklého cítit, tak je všechno OK a nemusíš si tím lámat hlavu.

doplněno 08.06.14 13:40:

Zápach po nebožtíkovi je natolik charakteristický, že by rozhodně nikomu nedovolil tam 3 roky bydlet. Takže tohle vůbec neřeš.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: michaelas*
Datum: 08.06.14 11:16

Víte, tohle je těžké. Než se byt prodal, tak to přece jen asi půl roku trvalo, takže nějaká ta zatuchlina v něm trochu cítit je - ale to je nejspíš problém každého starého bytu - i takového v němž nikdo nezemřel. Byt jsme zatím neobývali. Prozatím jsme ho jen intezivně větrali. Vždycky jsme do něj ráno přišli, otevřeli okna a šli zase pryč, večer jsme se vrátili a okna zavřeli. Pořád cítit je, ale lepší se to každým dnem. S největší pravděpodobností je to snad jen nevětráním (doufám).

Od: paw®
Datum: 08.06.14 11:24

Po 3 letech to je v cajku. Ono i kdyby toho umrlce nasli po 2 tydnech v kompletnim rozkladu, tak by predchozi majitel musel provest sanaci. Takovy bourak neni, aby bydlel bez toho. A jestli umrlce nasli hned, tak bez problemu. Na LDN taky nepali povleceni a nevysypavaji cimru vapnem, kdyz jim nekdo exne vecer a sestra ho najde az rano.

Zatuchlinu vyvetrat a bude to v pohode. vyvetrat vlhko a mate po problemu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.06.14 11:50
avatar

Většinou v každém bytě či domě někdo zemřel... Kdysi se zemřelý nechal vystavený celou noc, scházeli se u něj příbuzní, a určitě se nijak nesanovalo... Já se nastěhovala do bytu po paní, která v něm zemřela, a vše bylo ok.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.06.14 13:09

No hlavně aby se tam občas ten mrtvý neoběvoval. *sok*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.06.14 14:58
avatar

V bytě po těch letech už nic zdravotně závadného být nemůže. Přesto ale rozhodně udělejte to, co se běžně dělá když koupíte starší byt - všechny místnosti důkladně vymalujte. Zbytek důkladně vyčistit - koupelna, kuchyň. Jakékoliv pachy by tím měly zmizet a byt bude zase vonět novotou.

Aby byt "smrděl", ani v něm nemusí nikdo zemřít. Staří důchodci, především ti, kteří zůstanou sami, celkem dost kašlou na běžnou hygienu. Nekoupou se, neperou si oblečení. Potom se nelze divit, že je v jejich bytě vzduch jako v opičárně a byt se musí důkladně vyvětrat a vymalovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 08.06.14 15:17

Oklepat omítky, zaplynovat, nahodit nové omítky a vymalovat. Nebo použít sadu ANTIZOMBIE .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.14 16:32

Domnívám se, že když co nejvíce povrchů ošetříte SAVOem, tak zápach rychle zmizí !

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.06.14 20:11

Ahoj. Hlavně si nezapomínejte při svých návštěvách zavodňovat odpadní sifony. Se to nezdá, ale za veder i hladinka v záchodě dokáže vyschnout a pak je pachům z kanaldy nastaveno VOLNO.

doplněno 11.06.14 21:55:

Zrovna dneska jsem mluvil s jednou známou, která se vrátila už před lety z delší návštěvy od rodičů. A zažila potíž kterou by zažít určitě nechtěl nikdo. V bytě nad ní skonal na zemi na koberci letitý soused a při vzniknuvších podmínkách jim nakonec protekl dřevěnou podlahou už k ní dolů. V tom bytě se prý muselo jít i do podlah a stropů a nahoře i do omítek. V tom bytě se prý nedalo bydlet skoro rok. Než přestal být cítit nasládlostí a divným pachem. Nakonec ho taky opustila. Někdy se asi stane, že nikdo nikoho nějaký čas nehledá a nechybí mu. Bráchu jsme začali prozvánět po 4 dnech. Po třech dnech ho sondovala sousedka, když jí nebral nedostupný telefon a ten co jsme měli spolu, marně zvonil v bytě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.14 20:35
avatar

Kdyby se nedalo bydlet v bytě, ve kterém někdy někdo zemřel, byla by polovina bytů prázdných. Jestli máte špatný pocit, byt pro svůj klid důkladně vydezinfikujte, ale v podstatě je to zbytečné.

doplněno 08.06.14 20:53:

Bytu po zemřelém bych se nebál. Někdy to bývá horší v bytech žijících. V bytě na fotkách (kuchyń) nikdo nezemřel minimálně 50 let, ale v něm bych teda obavy měl. *blee*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.