Přístřešek na dříví a pergola

Od: Datum: 07.06.14 16:04 odpovědí: 6 změna: 08.06.14 10:14

Dobrý den, prosím Vás o radu. V nejblížší době budeme dělat přístřešek na dříví plot je náš tak bych rád věděl, jaká má být vzdálenost přístřešku od našeho plotu a zároveň plánujeme také pergolu. Musím na to mít stavební povolení a jaká musí být vzdálenost? Nechci mít problémy s úřady, protože zde máme souseda který hned udává co kdo dělá. Díky předem za Vaše užitečné rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cc
Datum: 07.06.14 16:13

Zeptala bych se na obci. Já osobně se bych nic neohlašovala, nemám takové souseda jako vy, ale ohláškou na obci nic nepokazíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.14 17:05
avatar

Dobrý den,

záleží na tom, zda bude pergola přístavbou stávajícího objektu nebo samostatně stojícím objektem. Předpokládejme, že se jedná o standardní zahradní pergolu o zastavěné ploše do 25m2. U této stavby probíhá schvalování dle § 79 odst 2 písm. o Stavebního zákona, který říká, že pokud stavba splňuje předepsané podmínky:

neslouží k výrobě nebo skladování hořlavých látek nebo výbušnin, nejedná se o jaderné zařízení nebo stavbu pro podnikatelskou činnost, je v souladu s územně plánovací dokumentací, je umisťována v odstupové vzdálenosti od společných hranic pozemků nejméně 2 m,

pak není třeba tuto stavbu stavebnímu úřadu hlásit. Stavební povolení ani jiný souhlas tedy není třeba před stavbou pergoly obsatrat (pokud stavba splňuje výše uvedená kriteria).

(Zdroj: http://stavebni-rizeni.cz/por…stavebni-povoleni-na-pergolu/)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nensi
Datum: 07.06.14 22:27

Soused má dvě pergoly a přístřešek a to vše v jedné řadě od plotu pouze půl metrů dělá si tam co chce a když druhý něco staví tak hned volá na stavební úřad. Když jsem sousedovi sdělil proč neustále nám dává blízko k plotu veškeré věci tak on tvrdí, že plot prý máme společný vůbec to nechápu jak k tomu došel že plot máme se sousedem společný. Nemá na to žádný dokument že plot máme společný sdělil mi to pouze ústně. Dá se to prosím, nějak zjistit či je ten plot z pravé strany? Když jsme si koupili před pěti lety starší rod. domek ze zahrádkou, tak realitka nám nic takového neřekla že plot máme se sousedem společný měla jsem zato, že z levé strany je plot souseda a z pravé strany je plot náš. Děkuji.

Datum: 07.06.14 22:51

Plot z pravé strany už dávno neplatí. Plot je toho, kdo jej vybudoval. Stavba musí být minimálně 2 m od hranice pozemku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nensi
Datum: 08.06.14 10:14

Stejně je to nespravedlivý když jeden soused musí dodržet odstup od plotu 2m od hranice pozemku a druhý soused si to dělá po svém jak se mu to líbí a to je v pořádku.

Datum: 07.06.14 22:01

Pokud jsi dobře pamatuji a neplete se mi to tak do 25m2 zastavěné plochy potřebujete povolení od sousedu kteří spojuji pozemky a stavba musí stát min.1 m od plotu.Pokud je to nad 25m2 musí se žádat o povolení a ohlašení stavby a je to tam už složitější.Stavěli jsme pergolu a chtěli ji 6x5 m což je 30m2 a na to již musí být stavební povolení,tak jsme zvolili jednosuchší variantu 5x5 (stojiny) což nam višlo 25 m2 a celková krycí plocha je 7x7 což je 49 m2 na každou stranu je 1 m převiš podepřený bočníma vzpěrama.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.