Myčka nádobí

Od: Datum: 07.06.14 11:18 odpovědí: 4 změna: 07.06.14 20:52

Zdravím všechny rádce,

máme doma myčku nádobí AEG OKO FAVORIT 5270 IW.Přestože ji je již asi 14 let stále myje bez jedinného servisního zásahu.
Poslední dobou se ovšem stává,že se program zastaví a začnou blikat kontrolky.Po otevření dvířek a jejich znovu zavření program pokračuje dále.Někdy je potřeba tento postup zopakovat víckrát než se chytne.Překontroloval jsem dveřní spínač odporově-spíná bez problému,vysunul a zasunul konektory na tišťáku a ten samotný vypadá také v pořádku.Nenapadá Vás něco na co bych se měl ještě podívat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.14 17:01
avatar

Nejsem odborník přes myčky ale může to být např. tím že na tišťáku odchází nějaký prvek. Může to být třeba kondenzátor,odpor či nějaký "šváb". Mě něco podobného dělá myčka whirpool a to je stará jen 5 let. Ale dokud funguje,tak je to jen prkotina a je zbytečné to "hrotit" ... No , ještě bych zkusil prohlédnout čerpadlo zda někde "nedrhne" a možná termostat a "hladinoměr" (či jak se tomu nadává) . . . PS: a teplota na kterou program zapínáte je po nahřátí OK?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.14 20:52

Myčka mimo popisované přerušované mytí myje bez problémů.

Od: olaf71*
Datum: 07.06.14 18:41

napište mi, které konkrétně kontrolky blikají. nasadím brouka servisákovi. je to sice nějaká prababička myčka, ale on si poradí

doplněno 07.06.14 18:43:

jde o to, že se různými knoflíky vymačká číslo chyby a pak je to jednoduché. servisní manuál je daný

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.14 20:37

Myčka má panel bez displeje,na levo je soubor knoflíků kterými se volí požadovaný program a na pravo diody indikují co myčka právě dělá.Vždy začne blikat dioda programu ,manželka používá jen jeden 65 stupňů+ dioda vravo podle toho kdy se to stane-oplach-mytí-oplach-leštidlo-sušení.

Máte pravdu,je to myčka-prababička,ale jak jsem hledal na netu ani dnes není moc myček které dávkují množství vody dle toho kolik je v myčce nádobí.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.