Zima v bytě

Od: Datum: 06.06.14 18:17 odpovědí: 19 změna: 07.06.14 21:26

Zdravím, chci se zeptat jak je to možné, jsme v bytě v (dá se říct) rodinném domě, je to tříposchoďový dům, komplet zaizolovaný tak 20cm izolace, je řadový, jsou tu plastová okna...atd..atd..Člověk by předpokládal, že když je venku k třicítce, tak doma bude taky, ale tady je 19C, je to příjemné, ale když sedíte u stolu delší dobu, tak moc ne.

Zajímá mě hlavně, jak je to možný, asi s tím nic nenadělám, ale jak je možný že je tu chlad, když by být neměl.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dw
Datum: 06.06.14 18:20

Odpověď hledejte ve své otázce - máte zateplený dům, tedy nepodléhá tolik vlivům venkovní teploty.

Ohodnoceno: 0x

Od: axlik*
Datum: 06.06.14 18:23

Čili když budu imrvére větrat, mít okna co nejvíc dokořán, když venku bude co největší parno a zavřu je, když se tam ochladí, naženu si tu teplo a zůstane tu? :P :))

Datum: 06.06.14 18:24

A co okna? Nešla by otevřít?

Datum: 06.06.14 18:25

Ty mám otevřený dokořán dokud je tam teplo :) ale zdá se mi, že to pomůže jen dokud svítí slunko do okna.

Datum: 06.06.14 18:30

Zdi se holt vzduchem zahřívají pomalu. Ale šetřete si zimu na začátek příštího týdne. Bude se hodit.

doplněno 06.06.14 18:53:

Určitě se to vyhřeje. Jenom ty změny teploty jsou kvůli izolaci pomalejší, jak píše kolega nahoře.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.06.14 18:35

Dobře, ale mám být teda optimistický a věřit, že se to tu vyhřeje? Byt byl neobydlený a bez nábytku, teď tu bydlíme, větráme, fungujeme (spotřebiče atd), čili mohlo by to být lepší, nebo si mám zvyknout na to, že máme doma nechtěnou klimu? :D

Datum: 06.06.14 19:10

Buď optimista a zkus sledovat hlavně vlhkost. Protože ta ovlivňuje pocit tepla nebo zimy víc, než vlastní teplota. Takže větrat, udělat průvan a snažit se dostat vlhkost ze zdí.

Ohodnoceno: 2x

Od: au1
Datum: 06.06.14 18:50

buďte rádi, že je to tak, jak to je. my máme zase v bytě kolem 24ti při studených dnech, 28 v létě, a 32 při tropech. když je zima, dá se přioblíct, ale když je vedro, víc než donaha se nevysvlečete :)

Od: paw®
Datum: 06.06.14 19:15
To je mimochodem jeden z duvodu izolaci. Ono se dnes kolikrat neizoluje ani tak kvuli nemoznosti vytopit byt, ale kvuli zamezeni jeho prehrivani v lete. Pritopit se da vzdy, ale kliku namontovanou oz stavby ma malokdo. Resp se izoluje proto, aby byl byt co nejmene ovlivnovany teplotou okoli.

Od: au1
Datum: 06.06.14 19:28

my ho zateplenej právěže máme, v zimě je to luxusní, ale v létě to zřejmě nedokáže zamezit jak bych tak řek vniku tepla dovnitř :) musel jsem nechat nainstalovat klimatizaci

Datum: 06.06.14 19:36

Izolace brání prostupu tepla oběma směry stejně. V bytě je ale mnoho zdrojů tepla.

Ohodnoceno: 1x

Od: hop®
Datum: 06.06.14 21:03

Ano, zdroje tepla v bytě ! *palec* Vše co je na elektřinu tak topí, méně či více...

Topí i osazenstvo bytu, někde jsem četl, že třeba jezevčík má 200W... :-D

Od: paw®
Datum: 06.06.14 20:57
Dalsi vec jsou pasivni tepelne zisky. Kdulyz mate vsechny okna ja jih a jihozapad a bez zaluzii, tak se to urcite prehreje. Je to treba vyvazit.

Od: rv
Datum: 06.06.14 19:38

Pokud teď máte doma 19 stupňů, tak jedině proto, že včera jste měli doma 15 stupňů. I v případě dokonalé izolace by vám teplota uvnitř domu stoupala, protože tam máte řadu zdrojů tepla.

Datum: 07.06.14 15:48

Budete si muset přitopit, topná sezona je v zateplených budovách holt delší. Když se přestane topit, zdi vychladnou a pocitově je "kosa". Lidské tělo má nevýhodný poměr povrchu k objemu a jak známo, studený povrch bere teplo od teplejšího předmětu. Teplota těla se ztrácí velkou plochou, naopak pokud jsou zdi teplé, tepelná pohoda v domě je pak vyšší i při nižší teplotě vzduchu. Nevýhoda, že zdi a předměty se špatně ohřívají vzduchem, takže otevřené okna vám pomůžou přes den, ale v noci na vás bude sálat studeno ze zdí. Proto jsem zastáncem "nezateplování", jelikož naakumulované zdivo slunečním zářením přes den, udrží příjemnou teplotu v noci, podobně jako akumulační kamna. To samozřejmě platí i na jaře nebo na podzim, kdy se ještě netopí a slunce už je dostatečně silné. Přehřátí okny se dá zase regulovat venkovními žaluziemi.

Datum: 07.06.14 16:14

... Když se přestane topit, zdi vychladnou ... a co se stane v nezatepleném objektu?

doplněno 07.06.14 16:50:

Hmm ... a kam se v tom zatepleném objektu poděje teplo z těch zdí, že vychladnou?

Datum: 07.06.14 16:44
Uz jsem to přece psal?!

Datum: 07.06.14 21:26

Topení není na nás, psal jsem, že je to v bytě. Třetí den intenzivně větráme ve dne a je to lepší, teplota dost stoupla a už se tu dá normálně fungovat :) zas pokud vím, že my ty zdi to teplo udrží v chladnějším počasí a v zimě to natopený teplo, tak sem pro ;) bydlel sem v nezateplenym baráku a to se nedalo! V létě pařák ať sem dělal co chtěl a v zimě zima!

doplněno 07.06.14 21:26:

*mi

proboha!

Od: ivik®
Datum: 07.06.14 15:58

Nás na to přímo upozorňoval projektant,že v létě budeme mít doma zimu.Teď je venku teplo a krásně, mám otevřená okna,aby mohlo teplo dovnitř.málem tu sedím ve svetru a teplých ponožkách.Je to výhoda i nevýhoda.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.