Nejste přihlášen/a.
Co se stane, když pod novodobé betonové tašky nedám střešní paropropustnou folii? Jedná se o střechu nad technickou místností, tepelná izolace není nikde. Dřív taky folie nedávali a zdá se mi, že je výhoda, že se dá snáze rozebrat část střechy a případně i z půdy.
Ta fólie se nazývá pojistná hydroizolace, takže už z jejího názvu je zřejmá její funkce. Chrání podstřešní prostor před hnaným deštěm, sněhem, před roztávajícím sněhem, ale i před hmyzem a prachem.
Proč se dříve nedávala (i když i v minulosti se používaly např. asfaltové pásy nebo asfaltové lepenky na bednění apod.), bych viděl ve dvou příčinách:
1. V současnosti jsou kladeny mnohem vyšší požadavky na podstřešní prostory, které jsou daleko častěji využívány jak obytné, než tomu bylo v minulosti, kdy pod střechou byl často jen prázdný půdní prostor.
2. Často dohází také k tomu, že se u skládané střešní krytiny z nějakého důvodu nedodrží doporučený bezpečný sklon krytiny, tak je potřeba vodotěsnost zajistit jinak, a to právě vložením pojistné hydroizolace.
Tato folie(difuzní) samozřejmě nutná není,ale jak říká výše Pavel,pronikne do půdního prostoru zavátý sníh,netěsnostmi krytiny při větším větru i déšť.Množství je malé,vesměs se na půdě snadno vypaří.Folie má ale tu vlastnost,pokud se položí správně,že po ní voda pod krytinou stéká ale plyny spod půdy odcházejí.
JABRAKA
Stačí jedna nešikovně prasklá taška a voda a čas udělá svoje...měníte celý trám, pokud máte štěstí, tak jen jeden. Máte-li možnost, folii určitě dejte... Folie se dříve nedávaly, kdyby ANO, tak teď nemám se střechou skoro práci.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.