Betonová střešní krytina bez folie

Od: Datum: 03.06.14 13:01 odpovědí: 4 změna: 03.06.14 19:01

Co se stane, když pod novodobé betonové tašky nedám střešní paropropustnou folii? Jedná se o střechu nad technickou místností, tepelná izolace není nikde. Dřív taky folie nedávali a zdá se mi, že je výhoda, že se dá snáze rozebrat část střechy a případně i z půdy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.14 15:29

Ta fólie se nazývá pojistná hydroizolace, takže už z jejího názvu je zřejmá její funkce. Chrání podstřešní prostor před hnaným deštěm, sněhem, před roztávajícím sněhem, ale i před hmyzem a prachem.

Proč se dříve nedávala (i když i v minulosti se používaly např. asfaltové pásy nebo asfaltové lepenky na bednění apod.), bych viděl ve dvou příčinách:

1. V současnosti jsou kladeny mnohem vyšší požadavky na podstřešní prostory, které jsou daleko častěji využívány jak obytné, než tomu bylo v minulosti, kdy pod střechou byl často jen prázdný půdní prostor.

2. Často dohází také k tomu, že se u skládané střešní krytiny z nějakého důvodu nedodrží doporučený bezpečný sklon krytiny, tak je potřeba vodotěsnost zajistit jinak, a to právě vložením pojistné hydroizolace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.14 15:55
avatar

Tato folie(difuzní) samozřejmě nutná není,ale jak říká výše Pavel,pronikne do půdního prostoru zavátý sníh,netěsnostmi krytiny při větším větru i déšť.Množství je malé,vesměs se na půdě snadno vypaří.Folie má ale tu vlastnost,pokud se položí správně,že po ní voda pod krytinou stéká ale plyny spod půdy odcházejí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hubas*
Datum: 03.06.14 17:01

Stačí jedna nešikovně prasklá taška a voda a čas udělá svoje...měníte celý trám, pokud máte štěstí, tak jen jeden. Máte-li možnost, folii určitě dejte... Folie se dříve nedávaly, kdyby ANO, tak teď nemám se střechou skoro práci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.14 19:01

Ještě doplním, že dříve se sice fólie nedávaly, ale tašky se kladly do malty a střecha se z půdního prostoru podmazávala.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.