Betonová podlaha - co na ni?

Od: Datum: 03.06.14 12:58 odpovědí: 6 změna: 04.06.14 08:24

Dobrý den, mám dotaz ohledně podlahy.

Máme v dřevěnce místnost s betonovou podlahou, ale marně si lámu hlavu, jaký materiál na ni dát.Nepřichází v úvahu lino, ani jiné ´umělé´ materiály. Chtěla bych dřevěnou podlahu, ale nevím co pod ní. Levnější, než ovčí vlna nebo konopí by byl asi mirelon, ale zase je umělý... K tomu se mi zdá divné dávat dřevo přímo na beton (nebude problém s prodyšností?).Jsem laik a nevyznám se vtom. Mohli byste poradit a případně popsat postup jak na to? Moc vám děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.06.14 14:53

Klidně můžete,staré stavby mají v nepodsklepeném přízemí dřevo rovnou na zemině,respektive na zásypu a většinou bez vodoizolace.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.06.14 15:53

Přírodní materiály? Nebojíte se molů a hmyzáků vůbec?

Datum: 03.06.14 15:58

Na beton,kde není základní zateplení,ani hydroizolace bych použil jen zátěžový koberec.

JABRAKA

Datum: 03.06.14 17:37

...se mi zdá divné dávat dřevo přímo na beton...

co se Vám na tom nezdá? Máte hydroizolaci? Máte tepelnou izolaci? Pokud chcet přírozdní tepelný izolant, musíte si vybrat z těch dražších... ovčí rouno, konopí, slámu atd..

Ale vše je za něco..

doplněno 04.06.14 15:48:

Osobně se nezlobím na nikoho, kdo má dotazy.

Pokud tam není žádná hydroizolace, tak opravu hrozí nebezpečí hniloby. okud se domníváte, že tam není vlhkost, dejte na zem lepenku a pak můžete dát i dřevo, které neshnije..

Od: elisa7
Datum: 04.06.14 07:51

Nemáme ani hydroizolaci, ani zateplení. Nenapadli mě moli a hmyz, možná i myši, s kterými by byl v přír. materiálu problém.Jak zabránit tomu aby se do toho dali?

Dočetla jsem se ještě o izolaci korkové.Mohla by se taky použít. Jak tedy postupovat v případě přír. materiálu? Stačilo by na rovný beton položit vrstvu přír. izolace a na to rovnou dřevěné fošny?

Ještě upřesním, že se mi jedná hlavně o to, aby se do dřevěné podlahy nedostaly za pár let dřevokazné houby (vlhkost).O tepelnou izolaci mi zas tak nejde, ale nerada bych chodila přímo po ´betonu´.

Nezlobte se, že mám takové dotazy.

Datum: 04.06.14 08:24

Dobrý den.Můžete použít dřevotřísku na beton.Deska typu P3 (E1) je třívrstvá plošně lisovaná dřevotřísková deska vyráběná ze speciálně tříděných dřevěných třísek pojených vysoce kvalitní MUF pryskyřicí/zvýšená odolnost proti vlhkému prostředí/ Desky se dodávají v tloušťkách od 10 do 38 mm a ve formátu 2050x925 mm.Mají hladký povrch a na ten si už dáte co budete chtít.Nebo jen natřete lodním lakem.

doplněno 04.06.14 08:33:

Samozřejmě beton natřete penetrací nebo jiným hydroizolačním nátěrem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.