Sousedské právo

Od: Datum: 01.06.14 12:25 odpovědí: 6 změna: 03.06.14 07:28

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Jelikož mi zatéká do staré střechy na chatě a zaroveň bych si chtěl postavit nový komín protože už je ve špatném stavu, tak jsem požádal sousedky vlastníky, že bych potřeboval jejich souhlas, abych to mohl včas předat na stavební úřad. Tak mi na to sousedky odpověděli písemně, že žádný souhlas mi nebudou dávat ani na střechu ani na komín že mi prý nic nebudou povolovat. Prosím poradte mi jak se mám proti tomu bránit jak mám dál postupovat? Předem Vám velmi děkuji a budu vděčný za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 01.06.14 15:11

Jen mohu napsat to, co bych dělala já. Nenechala bych se sousedama odradit, vyřídila bych veškeré formality pro st. úřad a podala je i s přiloženým dopisem od sousedů. St. úřad prozkoumá důvody neschválení sousedy, neshledá-li vážný důvod, nemusí záporné vyjádření brát vůbec v potas a stavbu vám může povolit.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.06.14 15:14
avatar

Vy ale jejich souhlas nepotřebujete.

Je to v podstatě tak, že SÚ po Vás jejich souhlas chce, protože mu to ulehčí práci..a doba k vydání povolení se zkrátí.

Nicméně i když Vám soused souhlas nedá, SÚ musí posoudit zda jeho argumenty jsou "oprávněné" nebo nejsou.

Pokud argumenty souseda jsou ve smyslu "prostě jim to nepovolím, protože se mi komín na jejich střeše nelíbí", tak SÚ jeho "argumentaci" smete ze stolu..a stavbu Vám povolí.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: asd*
Datum: 02.06.14 08:48

Sousedům poděkujte za vstřícnost a zdůrazněte, že až jí budou potřebovat oni tak jim taky n...

Pokud nemají k nesouhlasu opravdu vážný důvod, tak to stavební úřad povolí i bez nich.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobros
Datum: 02.06.14 18:46

Dobrý den, sousedky ještě pokřikovali na mě přes plot, že at si jdu klidně naně stěžovat na sú že zařídí aby mi nedali souhlas ani stavební úřad, že prý tam mají své kontakty aby mi to nevyšlo. Nechápu kde berou sousedky tu drzost a co tím vůbec zamejšlí. Jinak ještě jednou Vám děkuji za dobré rady.

Od: minato*
Datum: 02.06.14 18:54
Bylo by dobré popsat co konkrétně je myšleno opravou střechy, aby bylo možné určit, zda se jedná o stavební úpravy nebo udržovací práce a jak s tímto dále řádně naložit. Pokud jde o stavbu komína, také bych Vás poprosil o upřesnění, zda je o nový komín v jiném místě stavby, provedení nové nadstřešní části komína, co odstranění starého komína a na téže místě výstavy nového... Pokud jde o souhlas např. vlastníků sousední nemovitostí, tak jejich souhlas nepotřebujete, nicméně prodlouží se vám doba do získání příslušného pravomocného rozhodnutí stavebního úřadu. Taktéž je tu možnost, že stavební práce můžete realizovat bez vědomí stavebního úřadu, ale na to by šlo lépe odpovědět po upřesnění dotazu. Roman
Ohodnoceno: 2x
 
Od: dobros
Datum: 03.06.14 07:28

Dobrý den, jelikož ta střecha se podlamuje a zatéka do chaty ze všech stran a navíc já to mám po rodičích, takže ta střecha už je stará 50 let a co se týče komínu, tak jsou ze strany díry je hodně poníčený. Komín směřuje na mojí stranu k pozemku ne k sousedům. Tesaři se na to byli podívat a oni to vidí tak, že by to chtělo vše nové z bezpečnostních důvodu aby nám ta střecha nespadla jednoho dne na hlavu, u komína prý to samé, vidí stejný problém. Tak nevím ted jak dál postupovat se sousedy a SÚ. Abych to neměl tak neustále složitý s vyřízováním tohoto problému. Děkuji za Váš čas.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.