Spádová vrstva

Od: Datum: 31.05.14 09:21 odpovědí: 4 změna: 01.06.14 20:07

Prosim poradite jak a z čeho udělat spádovou vrstvu na terase 4x4m? Podklad je rovný (misty vydrolený) beton, na povrch se bude lepid dlažba. Potřebuju udělat alespoň minimální spád, ale nechce se mi to matlat lepidlem během lepení dlažby


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 31.05.14 12:04
avatar

Dobrý den, a nebylo by snadnější ten stávající povrch, který se už drolí, osekat nebo zbrousit do sklonu? Potom na sklon lepit v rovné vrstvě lepidla ty dlaždice. Nebo udělat sklon z části a zbytek zvednout lepidlem. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hubas*
Datum: 31.05.14 12:41

Záleží na stavu podkladu, ale používá se betonový potěr. Při spádu 1cm/m a minimální tloušťce 1cm Vám vychází na jedné straně 1cm a na druhé 5cm, povrch očistit od nesoudržných částí, důkladně napenetrovat a nechat vyschnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.14 16:57
avatar

Ten 1 cm/m lze dosáhnout i lepidlem.Nechat zatvrdnout a rovnou lepit.Nevěřím ale,že původní sklon je beze spádu.Už při kolaudaci se vyžaduje minimální spád.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ferdamravenec
Datum: 01.06.14 20:07

Odstranil jsem vydrolený nesoudržný beton a větší díry jsem zalil potěrem. Menší díry zatáhnu lepidlem. Protože dlažbu budu lepit až za nějakou dobu, chtěl bych si celou plochu natáhnou lepidlem. Jednak kvuli tomu spádu a aby to líp vypadalo. Je velká hloupost dát si do lepidla i perlinku abych měl povrch lépe připravej na pokládku dlažby?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.