Neužívaný byt - poplatek TV

Od: Datum: 30.05.14 12:02 odpovědí: 4 změna: 30.05.14 15:33

dobrý den tato otázka se tady v několika obměnách už vyskytla ale můj případ je specifický

V bytě kde mám trvalé bydliště nebydlím ale platím tam TV poplatek, byt pronajímám.

V bytě kde mám "přechodné" a bydlím mám tv a neplatím za ni.

Mám to tak nechat do budoucna že by se má platba vztahovala na to přechodné a nebo natvrdo odhlásit TV z trvalého bydliště ať si to nájemníci ošefuji jak chteji a ja to prehlasim radsi na prechodne?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.05.14 12:24
avatar

Myslím, že v tomto odkazu je řečeno dost, netřeba opisovat:

http://www.sprava-nemovitosti…mce...-nebo-pronajimatel.html

doplněno 30.05.14 12:36:

Já jsem to pochopila tak, že pokud byt nepronajímáte jako podnikatel, ale jako FO a televizní přijímač je vlastnictvím podnájemníků, tak jde placení těchto poplatků za nimi (POKUD není poplatek součástí nájemní smlouvy). Vy byste jen při kontrole musel prokázat, že poplatníkem poplatku za rozhlas a tv ve Vašem bytě, byli od - do, kteří nájemníci.

Naopak Vy, byste měl poplatek platit tam, kde skutečně bydlíte - pokud to totiž nemáte sepsané v nájemní smlouvě jako součást nájmu s vlastníkem bytu a on poplatky neplatí, tak budou v případě kontroly vymáhány po Vás.

doplněno 30.05.14 12:40:

A tady odkaz na zákon $3 mluví o tom, kdo je poplatník

http://zis-ext.rozhlas.cz/docs/zakon_348_2005.pdf

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.14 12:28

Zase odkaz na něco jako odpověď. Pokud vím,tak poplatek za TV se vztahuje k elektroměru.Obecně řečeno - kdo má elektroměr - na koho je napsán,ten platí poplatek TV.Jednoduché řešení i va Vašem případě.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 30.05.14 12:37

Poplatek se nevztahuje k elektroměru. Mohu mít el a klidně mohu odhlásit TV, pokud jí opravdu nemám.

Nechte poplatek v tr. bydlišti. V přechodném (i když přechodné již neexistuje) bydlišti bych neplatila. Pokud majitel vám přenechal byt i s TV, tak ať si platí, vám to může dát do nájmu . Pokud TV je vaše, vždy při průšvihu můžete řící - včera jsem si jí dovezl neboť zde žádná nebyla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.14 15:33
§3 odst. 4 zákona č. 348/2005 Sb., o rozhlasových a televizních poplatcích:
Jestliže je fyzická osoba nebo právnická osoba, která není přihlášena v evidenci poplatníků rozhlasového poplatku nebo v evidenci poplatníků televizního poplatku, odběratelem elektřiny připojeným k distribuční soustavě, považuje se za poplatníka rozhlasového a televizního poplatku s povinností platit, pokud Českému rozhlasu nebo České televizi, po jejich písemné výzvě neoznámí písemným čestným prohlášením opak, a to s účinností od marného uplynutí lhůty 30 dnů ode dne doručení této výzvy. Součástí výzvy musí být poučení o následcích neprokázání opaku v takto stanovené lhůtě.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.