Realizace pórobetonove příčky

Od: Datum: 29.05.14 19:11 odpovědí: 1 změna: 29.05.14 20:01

Dobrý den, chtěl bych realizovat pórobetonovou příčku z YTONGu či PORFIXu a chtěl bych se dotázat na pár doplňujících dotazů.

Příčka bude rozdělovat obdélnou místnost, kde na jedné straně bude navazovat na omítnutou příčku z pálených plných cihel a z druhé strany na omítnutou nosnou stěnu z pálených plných cihel (jedná se o starší RD). Jakým způsobem se kotví příčky ke zdivu, resp. jak se přesně využívají spojky zdiva? K realizované příčce se musí nějakým způsobem kotvit nebo se volně ukládají na maltu? K nosnému zdivu musí být kotveny (např. vruty)? Dilatace mezi stěnami musí být u nosné i u nenosné zdi? První vrstva tvárnic se vždy klade na hydroizovační pás na klasickou maltu, a je hydroizolační pás jen volně položen na podkladní beton? Také nevím v čem je lepší YTONG, že je ve finále dražší.

Nezlobte se za tento dotaz, jedná se o moji první příčku


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.14 20:01
avatar

Začnu koncem-dle mne je jedno zda-li ytong či porfix rezdíl zejména v ceně!

Všeobecně se zdivo příček kotví do kapes ale u ytongů (a u broušených cihel na lepidlo či pěnu) se kaspy nedělají,tyto se kotví na kotvicí pásky (lze udělat z pozink plechu) které s hřebem přibije do zdi a do ytongu a ještě se styčná plocha lízne lepidlem.Nikdy jsme nedilatovali! není třeba naopak musí být kotveny!

První šár se klade do malty na hydroizolaci,díky maltě se vyrovná,což tenoučkou vrstvou lepidla (tenkovrstvé malty) nelze.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.