Zateplení domu

Od: Datum: 29.05.14 14:52 odpovědí: 5 změna: 18.06.14 04:58

Dobrý den,

zajímalo by mne, zda již někdo zateploval starou chalupu tak, že by vnitřní stěny vyzdil např. 5cm ytongu nebo hebelu, mezi původní stěnou vznikl volný prostor, který by se mohl vyfoukat zateplovací pěnou nebo zateplovací vatou. Jak toto provedení bude fungovat.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.14 14:58
avatar

mmmal, to by se jednalo o vnitřní zateplení, které je nevhodné. Nebude to fungovat tak jak si myslíte. Zapomeňte na tento postup.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: petrf*
Datum: 17.06.14 17:38

Dobrý den Milane,

rád bych Vás požádal o radu ohledně zateplení bytového domu. Naše SVJ kde nás je celkem 12bytů se rozhodlo, že bychom rádi provedli "zateplení" domu. Bytový dům je z roku 1955, stavba z plných cihel, 45cm zdi, 3patra, nová střecha. Dům je celopodsklepený, okna mají již všichni plastová. Ve sklepní části je po obvodě domu 30ks menších oken (400x400mm) dřevěných ! Na fasádě (na cca 20%) trhliny od doby kdy dům v 97 roce prošel velkou vodou a díky pohyblivému podloží se cca v polovině domu udělaly praskliny. Ty se po provedené injektáži domu již déle nerozšiřují.Fasáda je jinak původní nijak dále nezničená. Někteří z vlastníků, ale říkají že si nemyslí, že zateplit zrovna cihlový dům je příliš dobré, že to nebude dělat dobrotu (plísně, nucené větrání, návratnost investice atd.) a nějakou zvlášť výhodnou úsporu nám to nepřinese. Průměrné výdaje za topnou sezonu jsou cca 22tis./byt.Topení je regulováno přes venkovní čidlo a teplo dodává místní teplárna. Cena za G/j je 590kč. Fond oprav je 13tis. za měsíc za všechny jednotky. Předpokládaný úvěr na zateplení je 3,1mil.Kč.Navrhované zateplení je půda 30cm PUR pěna, obvodové zdivo 160mm polystyrén EPS, sokl 120mm XPS. Proto se chci Vás jako "odborníka" zeptat zda je vůbec opravdu nutné takovéto domy zateplovat a zda není lepší varianta? Protože ta návratnost investice se mi zdá opravdu nereálná a budou to vyhozené peníze.

Prosím o vaše posouzení nebo zda máte kontakt na někoho kdo by nám v tomto mohl opravdu odborně poradit.

Děkuji Petr

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.14 17:53
avatar

Pane Petře, děkuji za důvěru. Přesvědčit určitou skupinu lidí, že zateplení je nutné, bývá někdy nadlidskou silou. Oni zkrátka neuvěří argumentům kohokoliv, jen svým názorům. Zateplení cihlového domu z roku 1955 je potřeba řešit celkově. Páč Vaše nemovitost (neznám podrobnosti) bude spadat kategorie energiticky velmi nehospodárné. Každopádně se nedostanete na skupinu A,B, spíše na skupinu C. I to bude značná úspora nákladů. O výhodnosti kvalitního zateplení Vás můžu přesvědčit jedině v Pardubichcích, kde znám několik obyvatel zateplených domů, znám i certifikované firmy.

V hodnotách tepelných izolací, bych jen vyměnil Pur pěnu na půdě za čedičovou (skelnou) vatu. Okna, zdali jsou plastová či dřevěná, není to tak důležité, důležitější je zasklení a zapravení do zdí.

Plísně se dělají jen na vadných stavbách, nikoliv na dobře zateplených.

Každopádně na Váš záměr je třeba projekt odborným projektantem, oproti němu a stavební firmě se musí postavit dobře zaplacený odborník, který pohlídá kvalitu jak projektu tak i zhotovitele.

doplněno 18.06.14 07:19:

když zadáte do vyhledávače milancukrar, nejdete na mne vše..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrf*
Datum: 18.06.14 04:58

Dobrý den Milane, děkuji za informaci budu rád když mi popšlete na sebe kontakt a rád s Vámi situaci proberu a snad nám pomůžete se správně rozhodnout.Díky Petr

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.14 14:59
avatar

Jak tu bylo mnohokrát konstatováno,vnitřní zateplování není vhodné.Rosný bod se tím posune do zdiva a dochází k vnitřní kondenzaci.Pokud je to jen trochu možné,použij technologii vnějšího zateplení.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.