Bednění nebo rovnou latě na krokve

Od: Datum: 28.05.14 15:56 odpovědí: 3 změna: 28.05.14 20:45

Ahoj

udělal jsem projekt na střechu kde je zvolený postup, že se na krokve natáhne folie a namlátí se latě a na latě plech

teď jsem so od pokrývače dozvěděl, že to je blbost, že bych měl dat bednění a místo toho plechu dat radějí šindel už jen kvůli finanční stránce a druhá věc co mi bylo řečeno, že samotná folie která by tam byla bez bednění moc nevydrží a jde pak do vaty prach

má s tím někdo zkušenosti?

děkují

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.14 16:07

Bednění je dražší, ale kvalitnější provedení. Vše je otázkou peněz.Plech je tenký, bude-li jen na latích, při chození po střeše se zdeformuje, zprohýbá. Každá umělá hmota stárne, křehne. Leží-li folie na deskách, vydrží mnohem dále, než je-li volně napnutá mezi krokvemi. Folie totiž není v klidu, stále s ní vlní poryvy větru, až se začne trhat. Staří praktici mají zkušenost, že se tak stane do deseti let.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.05.14 16:27

Ija si myslim ze je lepsi kdyz difuzni folie lezi na bedneni,ale v kazdem pripade se musi udelat na strese jeste latovani, krytina musi byt ze spod odvetrana, folii pokud budete mit bedneni pouzijte kontaktni ,jinak v pripade nekontaktni vam vytvori takzvany stanovy efekt a bude vam zatekat,sindel neni spatna ,klade se na bedneni , osb desky a podobne ,odpada montaz kontralati a latovani ,ale velmi dulezite je u teto krytiny udelat odvetrani , treba po cele delce v hrebeni strechy,nebo se daji koupit primo plastove odvetrani na sindel,u te difuzni folie je dulezite ji co nejdrive zakryt krytinou, nebo se vam po nejakem case vlivemUVzareni rozpadne uz jsem to videl.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.05.14 20:45

dcss,

na krokve natáhne folie a namlátí se kontralatě a pak na latě plech.

Tak to musí být, jinak máte problémy.

Vyměňte pokrývače, nebo ať pracuje podle projektu.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.