Škvára zažraná do kopaček

Od: Datum: 28.05.14 09:04 odpovědí: 3 změna: 29.05.14 07:29
avatar

Zdravím rádcové,

měl bych na Vás prosbu, zda jste již něco podobného někdy neřešili, vytáhl jsem starší (dříve světlé) kopačky ještě z dob, kdy se hrávalo na škváře a snažil se z nich vyčistit tuny bordelu, teplou vodou a pěkně silou kartáčkem, ale i tak zůstává škvára dál "zažraná" na povrchu kopaček.

Nemáte někdo z vás nějaký zaručený způsob, jak se této špíny zbavit? Jestli pomůže nějaké mýdlo nebo nějaký jiný prostředek? Do pračky bych to dával nerad, ale třeba bych to při nejhorším i zkusil na pár minut do né moc horké vody.

Díky za pomoc

S.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.14 16:03
avatar

Z jakého jsou materiálu? Jsou kožené? Jestli ano, zeptejte se u ševce nebo ve drogerii, kde mívají zboží na údržbu kožených bot. Předpokládám, že vám řeknou že kartáček, mýdlo, nechat vyschnout a pak globin a impregnaci. Horká voda bez mýdla je neúčinná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.14 20:08
avatar
Kožené budou, ale už ne v nejlepší kondici, spíš jen tak přežívají :) Vzal jsem kartáček, houbičku, mýdlo a horkou vodu a pokusil se to trochu oškrabat a docela se povedlo. Záhyby a švy už ale stejně nejdou. Ale i tak jsem s výsledkem celkem spokojený.
Datum: 29.05.14 07:29
avatar

Ale i tak bys je měl po vyčištěním něčím napustit. Když doma nemáte krém na boty tak indulonou nebo klidně jedlým olejem. Kůže nesmí být suchá. Zvláště pak, když byla mýdlem a vodou odmaštěná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.