Na ipu obklad?

Od: Datum: 27.05.14 08:59 odpovědí: 8 změna: 27.05.14 21:15

Dobrý den, mám vybetonovaný balkon. Plánuju na to dát obklad, ale tak nějak jsem tam chtěl dát ještě nějakou izolaci (lepenku). Je možné na ten stávající beton nalepit ipu na ní pak lepidlo a obkladačky? Nebo je to nesmysl a mám dát rovnou lepidlo a obklad bez tí ipy? Díky za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.14 09:21

pokud je to odkrytý balkon, izolace je velmi důležitá; pokud je i velkých rozměrů, je důležitá i dilatační spára

doplněno 27.05.14 09:22:

jeden z postupů

http://www.remmers.cz/izolace…-a-uprava-balkonu-a-teras.htm

Ohodnoceno: 1x

Od: pandrhola
Datum: 27.05.14 09:23

Balkon je malý a je pod střechou. rozměr je cca 3x1m a je to v patře

Datum: 27.05.14 09:36

i na tento typ balkonu jsem dával izolaci; je nutné pamatovat i na oplechování před pokládkou izolace; nutno použít flexibilní lepidlo, izolaci jsem natíral pod lepidlo kontaktním můstkem

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.05.14 10:12

Já teda nevím,ale já bych na balkon obklad nedával,max.tak dlažbu.Ono obklady jsou ve velké většině glazovaná keramika (může nását vlhkost a v zimě to začne pracovat a po dvou rocích budete dělat opět!) ,na rozdíl od většiny dlažeb!. Lepenku bych nedával, spíše některou z moderních vařených izolací (např sarnafil-na ten bych dal pak raději teracodlaždice do gumových terčů) nebo tekutou izolaci třeba od remmers nebo izolaci ve stěrce,

doplněno 27.05.14 13:22:

To Pandrhola-proto jsem to takto napsal,je vícero druhů ne každý je vhodný na venkovní použití.

doplněno 27.05.14 21:20:

Jak píší pode mnou na přímo na IPU neee ale to beru jako samozřejmost!

Ohodnoceno: 1x

Od: pandrhola
Datum: 27.05.14 11:53

blbě jsem se vyjádřil, samozřejmě jsem myslel dlaždice.

Datum: 27.05.14 18:48

Tou lepenkou myslite asi asfaltove pasy, ale primo na ne nelze pouzit hned lepidlo, je treba vyspadovat betonovym poterem v tloustce minimalne 5cm, pokud chcete lepit hned pouzijte tekute hydroizolace na ne lze lepiut primo dlazbu, ale ja to moc nedoporucuji.

Datum: 27.05.14 21:03

Také doporučuji nejprve tekutou hydroizolaci,po nalepení dlažby použít kvalitní spárovačku mrazuodolnou.

JABRAKA

Datum: 27.05.14 21:15