Co je to za koule

Od: Datum: 26.05.14 18:23 odpovědí: 8 změna: 11.06.14 23:22

Dobrý den ! Na jednom paneláku mě nedávno zaujaly tyto koule. Zajímá mne, k čemu jsou a jak fungují. Pokud jde o bleskosvod, tak jak je zapojený a jaké jsou výhody proti tomu klasickému se zemnící deskou? Díky za vysvětlení.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.14 09:31

Připadá mi to jako jiskřiště,které by při úderu blesku energii vyzářilo do atmosféry,místo do země.

JB

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.05.14 19:25

Byl jsem se znovu podívat. Normální bleskosvod se nachází 7 metrů od tohoto zařízení. Na jiném domě jsou další zařízení odlišného tvaru. Nejde ani o jiskřiště - viz poslední snímek, kde je jenom 1 ks tohoto zařízení. K čemu to tedy slouží?

doplněno 30.05.14 20:59:

@nonek: Odporová čidla na měření venkovní teploty - to mě nenapadlo, díky za vysvětlení ! http://www.hth8.cz/cs/71-tepl…4-ostatni-odporova-cidla.html Myslíte, že i ty koule v úvodním dotazu slouží ke stejnému účelu?

Datum: 30.05.14 20:19

toto jsou snímače teploty, většinou Pt 100 pro regulaci teploty ÚT v domě ( v domech), podle toho, pro kolik domů je kotelna; jsou i jiného provedení, mohou být třeba v hranatém krytu ...

doplněno 30.05.14 20:20:

teplota vody se reguluje v závislosti i na venkovní teplotě

Ohodnoceno: 5x

Datum: 31.05.14 00:09

Ahoj. Jsou dvě a jedno může brát teplotu pro ovládání kotle a druhé pro řízení topné větve té strany. Severní, jižní a nebo i jiné.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 09.06.14 10:59

zkuste ještě dát foto štítku na krabici u stěny; momentálně to je nečitelné; taky mně to zajímá, co to je za "aparát"

Od: hop®
Datum: 30.05.14 20:52

Snímač pro ekvitermní regulaci vytápění. S bleskosvodem to má společnou jen cestu, kudy vede drátek...

doplněno 11.06.14 23:27:

@kimba díky za link, jsem rád že jsem se moc nemýlil, škoda že jako tazatele Vás nemohu ohodnotit!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.06.14 19:49

@nonek: Čidla jsou umístěna dost vysoko, nepodařilo se mi ostře vyfotit štítek. Vzal jsem si na to dalekohled a zjistil, že se jedná o model Pt 100, Typ 11265, Made in Czechoslovakia. Google nám otázku konečně vyřešil: http://www.marinfo.cz/Files/ZPU-ZPA%20Ekoreg/KATZPU_x/11265.pdf Díky všem, kteří se zapojili !

doplněno 12.06.14 22:40:

@nonek: Také díky, přišli jsme na to společnými silami !

Datum: 11.06.14 23:22

@kimba: děkuji za pomoc, pohybuji se v oboru MaR, ale toto jsem ještě neviděl, ještě jednou díky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.